7 grudnia 2016

MAMA'S, ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ

 Witam

Mama's to marka kosmetyków stworzona głównie dla 👩mam i kobiet w ciąży. Jestem jednak zdania, że produkty jakie nam oferuje ta marka nie mogą zaszkodzić kobietom nie będących w ciąży lub takich które nie są jeszcze mamami 👶

Marka przekazuje klientowi produkty do pielęgnacji ciała takie jak: →krem do opuchniętych nóg, →na rozstępy, →do biustu, →żel do higieny intymnej o którym dziś napiszę.

Dlaczego warto posiłkować się takimi produktami? Producent kładzie nacisk na składy w takich produktach, ponieważ skóra kobiet w chwilach macierzyństwa narażona jest na różne zmiany czy infekcje.



Żel zawiera kwas mlekowy oraz pH 4,2. Jaka jest ich funkcja?

Pochwa posiada naturalną warstwę ochronną. Działa ona jak mechanizm obronny przed patogenami i infekcjami. Żel posiada pH 4,2 czyli naturalny kwaśny odczyn, który jest ważny, ponieważ bakterie wywołujące choroby nie rozwijają się i nie mogą łatwo namnażać się w środowisku kwaśnym. Dlatego niskie pH jest kluczowe do stworzenia prawidłowej równowagi pomiędzy dobrymi i złymi bakteriami. Natomiast pałeczki kwasu L-mlekowego są jednymi z głównych bakterii odpowiedzialnych za utrzymanie zdrowej flory pochwy. Produkowany przez nie kwas L-mlekowy przyczynia się do kwasowości środowiska pochwy. 

Pałeczki kwasu L-mlekowego rozkładają glikogen zawarty w śluzie pochwowym. Następnie produkowany jest kwas L-mlekowy i tworzy się środowisko kwaśne. To środowisko kwaśne wspomaga wzrost większej liczby pałeczek kwasu L-mlekowego, hamując obecność szkodliwych bakterii i zapobiegając infekcjom. Dzięki temu pochwa jest stale nawilżona i chroniona przed infekcjami.


😈Nie zawiera SLS-ów, parabenów, formaldehydu, barwników i konserwantów.


Żel do higieny intymnej Mama's polecany jest do codziennej pielęgnacji miejsc intymnych. Preparat zawiera kwas mlekowy, alantoinę, mocznik, ekstrakt z rumianku oraz korzenia piwonii, wykazujący wyjątkowo silne działanie przeciwzapalne. Żel pomaga utrzymać właściwą florę bakteryjną i pH okolic intymnych oraz skutecznie zapobiega infekcjom bakteryjnym i wirusowym. Nawilża i łagodzi podrażnienia.


Żel umieszczono w biały powlekanym kartoniku, dodatki pomarańczu ożywiają zarówno część kartonową jak i plastikową białą buteleczkę w której znajduje się właściwy żel. Zadbano również o higieniczną aplikację za pomocą pompki, po użyciu wystarczy przekręcić ją lekko i odciąć żel od zewnętrznych bakterii.

Żel jest krystaliczny, mocno gęsty i bezwonny. Jedna pompka dozuje małą porcję żelu, ale z dodatkiem wody żel rozprowadza się równomiernie w danych miejscach oraz zaczyna się nieznacznie pienić. Łatwo go zmyć pod strumieniem bieżącej wody.

Opieka miejsc intymnych jest istotna i ważna. Żel Mama's używany regularnie przez kobiety przynosi pozytywne efekty. Utrzymane jest prawidłowe pH pochwy przez co nie straszne są infekcje, brak pieczenia, swędzenia to kolejne dobre strony używania tego żelu. Dodatkowymi atutami jego są: dobry komfort odświeżenia przez cały dzień oraz wyczuwalne nawilżenie. 

Żel dostępny jest <TUTAJ> lub w aptekach. Cena - 17 zł. Pojemność - 125 ml. Jest wysoce wydajny. Ja go polecam wszystkim kobietom.


pozdrawiam - Magda

13 komentarzy:

 1. Słyszałam już gdzieś o tej marce, ale nie miałam okazji jeszcze nic stosować

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz go widzę, ale brzmi ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze ja w kwestiach intymnych ufam paru sprawdzonym specyfikom i raczej nie sięgam po " nowostki " ale mimo to chętnie bym sprawdziła ten !

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej firmy, ale czytałam już o tych produktach na kilku blogach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez używam kosmetyki dla mam lub kobiet w ciąży a sama do tego grona nie należę (jeszcze) 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie się zapowiada, ciekawam marki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam go a takie produkty do intymnej lubię zmieniać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak jest kwas mlekowy to już czuję się kupiona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam go, ale zachęciłaś mnie do wypróbowania go.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię żele do higieny intymnej z kwasem mlekowym :) myślę, że to byłby świetny żel nie tylko dla kobiet w ciąży i mam. Ja posiadam z tej serii krem na zmęczone nogi i jestem z niego zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. jak bezwonny to na pewno będzie miał sporo zwolenniczek ponoć mało wybór na rynku

  OdpowiedzUsuń
 12. Tego żelu nie miałam, ale miałam żel na sutki i spisał się świetnie.

  OdpowiedzUsuń