22 marca 2017

Z NADEJŚCIEM WIOSNY - NOWA JA

Witam

Co roku na wiosnę nadchodzi dla mnie nowy czas. Czas odrodzenia i 'nowego życia'. To wtedy do głowy przychodzą nowe pomysły związane z nadejściem wiosennego czasu. Rodzi się przyroda, a ja z nią. Gorszy nastrój i troski schodzą na bok. Zimową aurę w której nastąpił pewien zastój wyganiam - idź precz! Zapraszam powiew wiosny i to nie tylko wprowadzam go do umysłu, ale i do wyglądu.Ubrania, buty..., tryb życia, przechodzą ewolucję. Wielkich zmian nie ma, ale przez drobne czuję się znacznie lepiej.

Od czego zaczynam?

Do szafy chowam zimową odzież - to podstawa. Miejsce w końcu musi się znaleźć na nowości. Przeglądając ubrania z innych letnich sezonów robię segregację. Część zostawiam i takie do których mam sentyment natomiast podniszczone lub takie w których źle się czuję odkładam na odpady lub przerabiam i ponownie do mnie wracają. Wystarczy coś przeszyć, skrócić, dodać niewielką ozdobę, a ubranie wygląda inaczej i chce się go mieć nadal.Kolejnym wiosennym krokiem w odnowieniu stylu są włosy. Totalną metamorfozą, można zaskoczyć najbliższych z otoczenia ścinając długie włosy. Jednak nie skuszę się na taki wyczyn i włosów nie zetnę, za długi okres czasowy je zapuszczam. Jednak szperając po sieci znalazłam kilka ciekawych koczków, które zmieniają fryzurę. Dokupiłam również elektryczną szczotkę z jonami, która włosy prostuje, dlatego w chwilach kiedy mam włosy rozpuszczone, będą one gładkie i ułożone, a nie puszące się w każdą stronę.Nie zapominam o zdrowym trybie życia. Zima to nie okres na objadanie się świeżymi owocami lub warzywami. Te sklepowe tracą w dużej mierze witaminy, nie można ich porównać do letnich. Zimą stawiałam na orzechy, nasiona, które zawierają szlachetne witaminy, mikroelementy. Teraz na wiosnę zacznę od nowalijek, które są pełne zdrowych składników. Organizm potrzebuje czegoś co go obudzi z monotonii zimowych potraw, doda mu powera.Wracając do zasobów ubraniowych w szafie to warto postawić na zakup nowych letnich, jasnych szali i dodatków np: torebek czy plecaków. Mam zamiar w tej kwestii poczynić pewne zakupy najlepiej kilku szali w różnych odcieniach. Nie ma jak dodatek do stylizacji. To on czasami działa cuda, kiedy wydaje nam się, że ubiór jest nudny.


Wiosną warto zadbać o aktywność fizyczną. Obowiązkowo włączam pierwsze jazdę na rowerze, dzięki coraz większej ilości km ścieżek rowerowych w Krakowie można bezpiecznie przejechać spory odcinek nie obawiając się szalonych kierowców. 
Bieganie może nie jest moim ulubionym sportem, ale miewam czasami chęć przebiec chociaż krótki odcinek dla rozładowania emocji. 
Regularny aerobik, zostaje oczywiście. Przynajmniej 2 razy w tygodniu muszę "poskakać". 
Indywidualnych zajęć ruchowych jest naprawdę sporo. Każdy z Was może wygospodarować przynajmniej 15 minut dziennie i poprawić swoją kondycję fizyczną. 


Chcę poznać Wasze plany wiosenne związane z nowym stylem na przyszłe ciepłe pory roku. 

pozdrawiam - Magda

18 komentarzy:

 1. Żebyśmy my byli tacy aktywni i prozdrowotni - wiosna sprzyja zmianom, chyba że jest się leniwą myszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oj wybieram się do fryzjera a i w ubraniach porządek zrobić trzeba

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały, pozytywny wpis, energiaaa :*

  OdpowiedzUsuń
 4. fajna ta elektryczna szczotka z jonami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już nie mogę się doczekać aż wyjmę z garażu rower i zacznę wypuszczać się na długie wycieczki. Mam serdecznie dosyć zimna, deszczu i szarości. Małe zakupy odzieżowe też by mi się przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna sprawa, wraz z wiosną człowiek nabiera więcej energii, motywacji i zapału do zmian :) Dobrze jest coś zmienić :) Co do szczotki, która nie powiem bardzo mnie zainteresowała - spisuje się dobrze, działa jak należy?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nowa ja równa się lepsza ja :) wiosna to uśmiech na twarzy .

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również przeglądam garderobę i zmieniam totalnie makijaż na bardziej lekki:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam zamiar częściej korzystać ze swojego roweru :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nadeszła pora aby wziąć się za siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bardzo bym chciała przejrzeć mój bałagan w szafie :))

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja jeszcze czekam na chowanie zimowej odzieży bo pogoda płata figle ; ( Ale mam nadzieję że w następny weekend będę mogła to zrobić !

  OdpowiedzUsuń
 13. swoją aktywność rozpoczynałam w grudniu, teraz czekają mnie tylko wiosenne porządki, po raz kolejny bo bałagan sam się niestety robi .

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja w zimowych rzeczach zrobiłam porządek teraz muszę przestrzec letnie. Co do roboty, a co na szmatki lub np do ubrania podczas koszenia trawy :) tylko brak mi czasu na zrobienie takiego przeglądu :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja razem z lepszą pogodą staram się więcej spacerować, a zamierzam robić jeszcze dłuższe spacery. O dietę staram się zadbać i wrócić do równowagi!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja nie mogę się doczekać pierwszej, długiej przejażdżki rowerowej :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy wsiądę na rower po przerwie :D

  OdpowiedzUsuń