15 sierpnia 2017

#LITOZIN, DLA ZDROWIA STAWÓW I MIĘŚNI

Witam

Obserwuję ostatnio ludzi na ścieżkach rowerowych i na skwerach. Analizując poprzedni rok stwierdzam, że sporo osób stało się bardziej świadomych i zmieniło swój niezdrowy tryb życia. Nie chodzi mi o osoby otyłe bo dla nich jazda rowerem, bieg czy ćwiczenia aerobowe są nie wskazane w takiej sytuacji. Mam na myśli osoby o dobrym wyglądzie zewnętrznym, które np: po pracy postanowiły zadbać o kondycję fizyczną. Sama z mężem jak tylko dopisuje pogoda pokonujemy około 20 km rowerowi ścieżkami lub organizujemy sobie ruch fizyczny typu: siłka czy aerobik.

Czy warto w takim okresie wzmożonego wysiłku posiłkować się suplementami? Sądzę, że tak, jednak wiem, że zdania w tej kwestii są podzielone. Wybór należy do nas. 

Minie niedługo 3 miesiące od kiedy przyjmuję Litozin Aktiv. Jest to suplement diety opracowany specjalnie dla osób aktywnych fizycznie (niezależnie od intensywności czy częstotliwości wysiłku).


Dzięki społeczności Streetcom zostałam ambasadorką tego suplementu. 
W kartonie o rozmiarach A4 mieściło się 3 opakowania suplementu w każdym z nich po 30 tabletek. Przyjmowałam jedną pastylko dziennie po posiłku.
 

Uszeregowane, szczelnie zamknięte opakowania. W sumie 90 pastylek. Koszt 30 sztuk około 38 zł.


"Dzięki połączeniu w innowacyjnej tabletce składników ważnych dla zdrowia stawów i mięśni wraz z Rosenoidem® – kompleksem składników bioaktywnych wyizolowanych z dzikiej róży i witaminy C – LITOZIN® Activ jest wygodnym uzupełnieniem codziennych ćwiczeń."


Tabletka LITOZIN® Activ ma unikalny, ułatwiający połykanie kształt migdała, który został opracowany we współpracy z Duńskim Instytutem Technologicznym oraz udokumentowany w najnowszych badaniach naukowych. Kształt tabletki jest inspirowany kształtami występującym w naturze (np. migdały, różne pestki).

Jest to średniej wielkości pastylka. Nie powinna sprawiać trudności przy połykaniu, ale z tym bywa różnie.

Składniki produktów LITOZIN® wykazują potrójne działanie:

- Regenerują – wit. C wspomaga prawidłową produkcję kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki i sprzyja regeneracji chrząstki sta¬wowej, której struktury mogą się zużywać w procesie ich fizjologicznego wykorzystywania.
- Chronią – wit. C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, chroniąc przed uszkodzeniem DNA, białka i lipidy w tkankach (także w obrębie stawów).
- Wspomagają elastyczność – dzika róża pomaga utrzymać zdrowe i elastyczne stawy.


Preparat dostarcza w 1 tabletce:
 

 1. Ekstrakt z dzikiej róży odpowiadający 2,25 g owoców róży bez nasion 280 mg
 2. Witamina C 80 mg
 3. Tiamina 1,1 mg
 4. Witamina B6 1,4 mg
 5. Magnez 200 mg
 6. Miedź 150 µgSuplementacja niedługo się kończy. Myślę, że moje spostrzeżenia są już na tyle dojrzałe, że czas się nimi podzielić. 

Moim zdaniem.
Opisać działanie jakiegokolwiek suplementu zawsze mi sprawiało problem bo nigdy do końca nie wiem jak rzeczywiście dany preparat wpłynął na stan mojego zdrowia.
Suplementacja powinna być poprzedzana wcześniej jak i po odpowiednimi badaniami. Ja jedynie opiszę swoje wrażenia.
 

Szybko zakodowałam przyjmowanie pastylki. Była to pora poranna. Rzadko kiedy pomijałam dawkę, jednak się to zdarzało np: kiedy dopadała mnie migrena i miałam nudności.
Po kilku tygodniach nie odczuwałam nic szczególnego. Każdy organizm jednak musi indywidualnie zacząć reagować dlatego u mnie to trwało. Odczuwałam nadal pewne niekomfortowe sytuacje mięśni podczas ćwiczeń. Dokuczały mi przede wszystkim łydki, gdzie łapał mnie często skurcz.
 

Dopiero niedawno wracając z rajdu rodzinnego, gdzie jechało ze mną kilku domowników zauważyłam, że stawy pozwalają mi na szybszą pracę nóg przez co w mini peletonie zajęłam miejsce na podium. Nagrody nie otrzymałam. Nagrodą był dla mnie prawdopodobnie Litozin, który wspierał moje mięśnie, zmniejszał zmęczenie oraz wspomagał prawidłowy metabolizm. Stawy obecnie mam bardziej elastyczne i mniej skłonne na urazy.


pozdrawiam - Magda

9 komentarzy:

 1. o stawy trzeba dbać, gratuluje bycia ambasadorką. ja tez chętnie sięgam po suplementy

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sięgam po suplementy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym nawet miała problem z połknięciem ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto poznać, muszę podsunąć mężowi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie brzmi ! Polecę Go mojej przyszłej bratowej, ona taka sportsmenka to może się jej przydać taka ochrona dla stawów i mięśni ! ;]

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa rzecz :) Chociaż ja przy stałym leczeniu muszę uważać na suplementy, raz już sobie zaszkodziłam i starczy xD Teraz wszystko konsultuję z lekarzem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o nim nigdy. Ja generalnie raczej nie sięgam po suplementy, wystarczy mi to, że czasem muszę brać leki z konieczności :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Oh, kiedyś szukałam czegoś podobnego.

  OdpowiedzUsuń