4 sierpnia 2017

#NATURALNE KOSMETYKI Z DOMOWEJ MANUFAKTURY /SAPONLABS/

Witam
 
Wykonując codziennie multum czynności dłońmi nie zdawałam sobie do niedawna sprawy jaką mam na nich podniszczoną skórę. Widać to gołym okiem jak skóra odróżnia się od tej na przedramionach. Jest więcej pomarszczona i wiotka. 

Zaczęłam przed miesiącem stosować profesjonale zabiegi mające na celu poprawę kondycji skóry na dłoniach. Profesjonalne? Bo z naturalnych składników. Mogę je wykonywać z domowym zaciszu. Taki zestaw samych dobroci mieści drewniana skrzyneczka marki Saponlabs. Mieści ona półprodukty przeciwstarzeniowe z których mogę przygotować poszczególne etapy jakie stosuję na dłonie.



Umieszczenie półproduktów w drewnianej skrzyneczce było wyśmienitym pomysłem. Oceniając stronę wizualną przyznaję wysoką notę. Dodatkowo przed otwarciem miałam przyjemność usunąć plombę gwarantującą oryginalność produktów. 



 Zawartość skrzyneczki mieściła.


- skwalan (4g) - to składnik będący pochodną skwalenu, ekstrahowanego z oliwy z oliwek, a następnie poddanego procesowi stabilizacji w celu zapobieżenia degradacji związków biologicznie aktywnych. Sto gram oliwy zawiera ok. 383 mg skwalenu. Skwalen jest jednym ze składników naturalnego łoju człowieka (stanowi ok. 10- 12,5%). Dlatego też związek ten jest doskonale przyswajany przez skórę, nie wywołuje reakcji alergicznych, nie podrażnia. Może być stosowany w stanie nierozcieńczonym, bezpośrednio na skórę. Budowa skwalenu jest niemalże identyczna jak warstwa rogowa naskórka.

- olejek cytrynowy (1,5g) - jest pozyskiwany w procesie tłoczenia na zimno cytryny zwyczajnej. Można go otrzymywać również w wyniku destylacji z parą wodną, ale charakteryzuje się wówczas gorszymi parametrami i słabą jakością. Mimo że głównym składnikiem olejku cytrynowego jest limonen, stanowiący nawet do 80% zawartości olejku, to największy wpływ na zapach mają głównie neral i geranial, które stanowią odpowiednio ok. 1,5% i 2% olejku. Te dwa związku często są nazywane razem cytralem. Stężenie cytralu w olejku decyduje o jego jakości. Najwięcej cytralu zawierają cytryny rosnące w klimacie równikowym, zaś najmniej (poniżej 1,5%) pochodzące z gorących, pustynnych upraw. Inne ważne składniki olejku cytrynowego to: beta-pinen, sabinen, limonen, gamma-terpinen, beta-kariofilen, neral, alfa-terpineol, octan nerylu, geranial, octan geranylu.

- olejek geranium (1,5g) - pozyskiwany jest z roślin należących do rodzaju pelargonii, m.in. pelargonii pachnącej (Pelargonium graveolens Herit.). Olejek geraniowy jest produkowany w ilości ok. 200 ton rocznie, głównie w Chinach, Indiach, Egipcie i na wyspie Reunion. Pelargonia pachnąca jest matką wielu innych uprawnych odmian pelargonii. Zróżnicowanie form tej rośliny nastąpiło na skutek konieczności dostosowania się do różnych warunków środowiskowych, charakterystycznych dla miejsca uprawy. Skład olejku zasadniczo różni się w zależności od rejonu uprawy. Jednak we wszystkich odmianach głównymi składnikami są: cytronellol, geraniol, linalol, izomenton, mrówczan cytronellilu, mrówczan geranylu, guaja- 6,9-dien. Natomiast związki, które mają najistotniejszy wpływ na zapach pelargonii, mimo niewielkiego udziału procentowego, to tlenek różany oraz 2-fenyloetanol.




- olej ze słodkich migdałów (15g) - pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno nasion owoców drzewa migdałowego odmiany słodkiej (Prunus amygdalus dulcis). Olej ma jasny, bursztynowy kolor i delikatny, specyficzny zapach. Olej ze słodkich migdałów jest doskonałym preparatem do masażu, ponieważ charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozlewności, dzięki czemu doskonale rozprowadza się po skórze, łatwo się wchłania, nie pozostawiając uczucia ciężkości, czy lepkości. Olej ten jest również bardzo dobrym emolientem – przede wszystkim ze względu na wysoką zdolnością wnikania w warstwę rogową naskórka. Penetrując w głąb skóry, poprawia jej ukrwienie, co z kolei przyczynia się do zwiększenia jędrności skóry i niwelowania oznak cellulitu. Olej ze słodkich migdałów jest także łagodnym środkiem promieniochronnym o SPF ok. 4,6. Stanowi bogate źródło naturalnej witaminy E, dzięki czemu jest doskonałym antyoksydantem.

- olej makadamia (50g) - pozyskuje się w wyniku tłoczenia na zimno nasion makadamii trójlistnej (tzw. orzechów makadamia). Olej makadamia należy do grupy olejów nieschnących, dzięki czemu doskonale rozprowadza się po skórze, pozostawiając ją gładką i elastyczną. Olej makadamia jest najbogatszym roślinnym źródłem kwasu palmitooleinowego (do 20%), który chroni skórę w analogiczny sposób jak naturalne sebum, ma zdolność do wbudowywania się w strukturę ścian komórkowych oraz reguluje proces rogowacenia naskórka. Z tego względu wykazuje szereg dobroczynnych właściwości – m.in. charakteryzuje się działaniem natłuszczającym, wygładzającym i regeneracyjnym. Jest polecany do pielęgnacji suchej i wrażliwej cery oraz kruchych i łamliwych włosów. 




- sól himalajską (40g) - jest to różowa, krystalicznie czysta sól, wolna od zanieczyszczeń, wydobywana z pasma Himalajów, położonego w Pakistanie. Sól himalajska zawiera poza chlorkiem sodu wiele cennych mikroelementów. Kryształki soli himalajskiej mienią się w kolorach róży i bursztynów. Drobno zmielona sól jest doskonałym składnikiem peelingów, dokładnie oczyszcza skórę i ściera martwy naskórek. Kąpiele z jej dodatkiem mają działanie relaksujące, niwelują uczucie suchości i ściągnięcia, regenerują skórę i cały organizm po intensywnym wysiłku fizycznym, wspomagają zwalczanie dolegliwości związanych z atopowym zapaleniem skóry, intensywnie nawilżają skórę, przygotowując ją na przyjęcie składników aktywnych.



- strzykawkę do precyzyjnego dozowania olejków eterycznych. 
- pojemnik 
- nalepki 


- drewniany patyczek do skórek 
- pilniczek do paznokci 
- szpatułki drewniane 
- rękawiczki bawełniane

Bardzo pomocnym niezbędnikiem jest instrukcja opisująca kolejne etapy jakie powinnam wykonać dla dobra dłoni. Po prawej jej stronie dla ułatwienia znajdują się poszczególne symbole np: dłoń, kropla, ziarna i takie same producent umieścił na półproduktach. W ten sposób wykonanie danego kosmetyku przychodziło mi z łatwością.  Nie było mowy o pomyłce. Instrukcja w całej zabawie jest kluczowa i bardzo ważna.



Domowe spa najkorzystniej wykonywało mi się wieczorem. Raz w tygodniu (wybrałam co tygodniowy piątki, tak na rozpoczęcie przyjemnie weekendu) przez miesiąc miałam zarezerwowany czas wyłącznie dla dłoni. 


Z pół produktów sprawnie na początku wykonałam peeling i serum, które służą mi do tej pory. 


Opisane z datą wykonania czekają co piątek do użycia. 


Spa rozpoczynam od kąpieli dłoni. W tym celu miseczkę napełniam ciepłą wodą i dozuję do 10 kropel olejku geranium. Kąpiel jest zapachowa, gdyż sam olejek posiada woń (mocno ziołowo-apteczny?), trwa do 20 minut. W tym czasie mogę spokojnie oglądać wieczorne wiadomości czy dowolny film. Drugi etap to peelingowanie czyli złuszczanie. W tym celu sięgam po wcześniej przygotowaną pastę składającą się z soli himalajskiej, która jest bezwonna i jasno różowa. Ziarenka jej są mikroskopijne, ale dają kopa, są bardzo ostre o czym przekonałam się tuż po pierwszym masażu. Do soli wcześniej dodałam olej ze słodkich migdałów. Najlepiej jest spłukać pastę w kąpieli w której wcześniej moczyliśmy dłonie. Przechodząc do kolejnego kroku musiałam przygotować serum składające się z oleju makadamia, skwalanu oraz olejku cytrynowego. Serum pachnące cytrynową nutką przyjemnie się aplikuje i masuje dłonie. Przechodząc do kolejnego kroku producent zaleca kompres w tym celu należy nałożyć bawełniane rękawiczki na co najmniej pół godziny, najlepiej na całą noc. Dwa razy udało mi się w nich spać, ale ze względu na tegoroczne, obecne upały dziś odpuszczę nockę w nich. 


W poprzednich tygodniach kiedy o poranku ściągałam rękawiczki z łatwością mogłam usunąć skórki i wypiłować blaszkę paznokci nie uszkadzając jej.



Przy domowym spa Saponlabs wiem, że korzystam z naturalnych półproduktów. Nie traktuję skóry niepotrzebnymi domieszkami. 

Odpowiednie stężenie poszczególnych olejów gwarantuje mi bezpieczne wytworzenie samodzielnie kosmetyku.

Peeling precyzyjnie usuwa martwy naskórek, oczyszcza i przygotowuje skórę do przyjęcia aktywnych składników znajdujących się w serum.
Zadaniem serum jest zwalczanie wolnych rodników, zniwelowanie przebarwień na skórze oraz wygładzenie i intensywne nawilżenie skóry. 

Po miesięcznym użytkowaniu dłonie na pewno zyskały na wyglądzie. Nie wysychają nagminnie, czuję cały czas nawet jak wykonuję różne czynności, że nie tworzą się na nich suche skórki. 

To tylko świadczy o dobrych składnikach i systematyczności, która jest w tych zabiegach ważna. Ponadto skóra obecnie jest bardziej napięta i jednocześnie miękka. W ubiegłym tygodniu odstawiłam całkowicie krem do dłoni. Nie mam potrzeby sięgania po niego. 

Cieszę się, że zaczyna się dziś weekend. Mam czas dla swoich dłoni.

Dbacie w jakiś szczególny sposób o swoje dłonie?  
 
pozdrawiam - Magda

14 komentarzy:

  1. Świetny zestaw. A do tego fajna zabawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydałby mi się taki zestaw. Zdecydowanie moje dłonie potrzebują obecnie ratunku. Pierwszy raz w życiu mam tak suchą skórę i mało który krem mi pomaga.

    OdpowiedzUsuń
  3. super wygląda ta zawartość i paczuszka ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. Moje dłonie nigdy nie były w dobrym stanie, są suche i zniszczone. Ciekawe czy takie spa by im pomogło

    OdpowiedzUsuń
  5. Moje dłonie nigdy nie były w dobrym stanie, są suche i zniszczone. Ciekawe czy takie spa by im pomogło

    OdpowiedzUsuń
  6. Pierwszy raz spotykam się z tą firmą, drewniana skrzyneczka jest urocza :)

    OdpowiedzUsuń
  7. jaki super box, uwielbiam skrzyneczki , chętnie sięgam po naturalne kosmetyki

    OdpowiedzUsuń
  8. Tak zapakowane kosmetyki aż miło używać :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Świetnie się całość prezentuje <3

    OdpowiedzUsuń
  10. hello,
    i'm a new follower of your cute blog,
    can you follow mine on my blog?
    https://amoriemeraviglie.blogspot.it/

    OdpowiedzUsuń
  11. Ale się te produkty ładnie te produkty prezentują i kojarzą się z naturą :)

    OdpowiedzUsuń