24 marca 2018

MIODOWE PRZYSMAKI Z PASIEKI DĘBOWEJ OSŁADZAJĄ MOJE DESERY I NIE TYLKO...

Witam

Od małego dziecka znam smak miodu. Zostałam na nim wychowana. Rodzice nie tylko podawali mi go w postaci miodowej "słodkiej łyżeczki", ale byłam nim także leczona podczas przeziębień. Z domu wyniosłam miksturę babci, która gotując miód z mlekiem i czosnkiem podawał mi ją jako lekarstwo. Rzadko byłam poważniej chora, dlatego domowe sposoby sprawdzały się najlepiej. 

Teraz kiedy jestem na swoim gospodarstwie, miodu nigdy nie brakuje w spiżarni na półce. Miód stosuję jako zamiennik cukru, który odstawiłam kilka lat temu. Dla ciekawości mogę Wam zdradzić, że w ciągu roku schodzi u mnie ze dwa kg cukru (najczęściej dodaję go do wypieków świątecznych). 

Żałuję jedynie tych, którzy miodu nie tolerują bo im nie smakuje - przykre to jest, ale prawdziwe. 

Znam sporo odmian miodu. Najczęściej jednak zaopatruję się w wielokwiatowy. 

Do czego go wykorzystuję? Przede wszystkim jako zamiennik cukru do herbaty. Ciasta, ciasteczka i mazurki nie obędą się rzecz jasna bez miodowego składnika. Kiedy miewam spadki cukru (cukrzykiem nie jestem) to mała łyżeczka pobudza mnie do życia. Zimą kiedy chcę się ogrzać i zdecyduję się na kufelek piwa to dodatek miodu i goździków jest obowiązkowy. 

Miodu używam także kiedy chcę się podleczyć z lekkiego przeziębienia, działa on wyśmienicie na kaszel. Uważam, że miód wtedy jest pomocny i łagodzi objawy choróbska. 

Niedawno spotkałam się po raz pierwszy z miodami kremowanymi, które możecie nabyć w Pasiece Dębowej. 





Tak piszą o sobie


...Znajdą tu Państwo najwyższej jakości miody tradycyjne w wielu odmianach, szlachetne, miód kaszubski, a wszystko słodkie, zdrowe i polskie: znane Słowianom miody lipowe, wielokwiatowe, spadziowe, wrzosowe i wszelakie insze. Opanowaliśmy sztukę kremowania miodów również z przyprawami- korzenie zamorskie u nas w cenie- cynamon, imbir, kardamon i insze. Kupicie u nas Państwo pierzgę, ozdobne świece z wosku pszczelego, propolis na kilka sposobów i wiele innych towarów. Sięgając do tradycji wyrafinowanych kuchni śródziemnomorskich wypracowaliśmy własne receptury wspaniałych miodów balsamicznych (korzennych), dając tym samym Państwu możliwość wkroczenia na zupełnie u nas nieznane obszary smaków...





Co to jest miód kremowany?

Miód ten przygotowuje się w następujący sposób. Świeżo pozyskany miód, który jest w stanie płynnym mechanicznie się miesza, aż do momentu krystalizacji. Wtedy to miód krystalizuje na twardo. Miód taki nie traci swoich właściwości, a konsystencja jego utrzymuje się przez kilka miesięcy, a nawet i rok. W trakcie przygotowywania w ten sposób miodu kremowanego dodaje się odpowiedni dodatek smakowy jak np: orzechy, różne owoce, korzenne przyprawy.

Słoiczki mieszczą 400 g miodu. Każdy z nich jest innego smaku. 

Wybór jest szeroki, nie mogłam się tak szybko zdecydować na konkretne smaki, rozumiecie puścić kobietę do butiku to przymierzy wszystkie kiecki zanim się określi w której jest jej najładniej😊 tu było podobnie jedynie chodziło o smak.

Moje podniebienie rozkoszuje się miodem z:


  • mango, bez dwóch zdań musiało być oraz
  • orzechem laskowym
  • poziomką
  • czarną porzeczką 



 Słoiczki są szklane oklejone ładnymi, estetycznymi etykietami. Z istotnych informacji znajdziemy na nich: datę, skład, masę netto, kraj pochodzenia, wartość odżywczą.




Miód kremowany - mango. Doskonały do herbaty, świetnie pasuje do lodów, zwłaszcza owocowych. Idealny na kanapki z białego pieczywa, świeżej bułki, czy zwyczajnie łyżeczka i bez niczego! Zwłaszcza pasuje do andrutów, koktajli owocowych, mleka, idealny do gofrów płatków kukurydzianych, musli.

Miód kremowany - orzech laskowy. To doskonały miodek do śniadania, idealny do mleka, płatków śniadaniowych, musli, na dowolny rodzaj pieczywa. Chociaż chyba najlepszy na toście. Gofry też świetnie się nadają do posmarowania tym miodem. Doskonały do kawy, nadaje jej bardzo przyjemny, orzechowy smak. 

Miód kremowany - poziomka. Różowy, o zaskakująco mocnym aromacie, doskonały do mleka, ale i na kanapkę, ciasteczko, do musli, a nawet lodów. Można oczywiście delektować się jego doskonałym smakiem bez niczego- łyżeczką, ale ostrożnie- można się zagapić i zjeść cały słoiczek!

Miód kremowany - czarna porzeczka. Czarna porzeczka to kopalnia dobroczynnych dla naszego zdrowia składników(100 g pokrywa 3-dniowe zapotrzebowanie na witaminę."C" w organizmie, czarne porzeczki zawierają około 180 mg w 100g), ale zwykle nie smakuje nam zbytnio. Tu się to zmienia. Z miodem tworzy wyborną kompozycję smakową. Oczywiście nadaje się do innych zastosowań, jak lody, czy płatki, ale my upieramy się przy herbacie...






Degustowałam miody z zapałem, od każdego oczekiwałam przede wszystkim smaku. Znalazłam go w każdym ze słoiczków. Smaki są subtelne, można wyczuć zarówno smak miodu jak i przenikający się dodatek jak np: mango, który spełnia wszelkie moje oczekiwania. Miody są zwarte, kremowe, łatwe do posmarowania:)







W mini słoiczkach Pasieka Dębowa proponuje próbki. Są to smakówki, które możemy poznać zanim zdecydujemy się na większy słoiczek. 

Producent jakim jest Pasieka Dębowa ma do zaoferowania również zwyczajne miody bez smaków oraz bakalie w miodzie oraz miody balsamiczne i kaszubskie. 

Miód to potęga zdrowotnych składników. Ma działanie profilaktyczne i lecznicze. 
Należy do produktów łatwo przyswajalnych. Trawienie jego jest szybkie i bezkolizyjne. 

Spożywanie miodu ma wiele zalet. Wzmacnia odporność, sprawnie regeneruje organizm przy spadku formy. Polecany jest osobom cierpiącym na choroby serca oraz dolegliwości wątroby. Miód jest znakomitym odtruwaczem - zaleca się jego spożywanie przy nadmiernym paleniu lub piciu alkoholu. 

Pasieka Dębowa to miejsce wyjątkowe. Stworzone z pasji łączy tradycje pokoleniowe więc jak łatwo się jest domyślić jest to interes rodzinny. Szeroka oferta i nagrody zdobyte na targach żywnościowych sprawiają, że chce się to miejsce częściej odwiedzać. 

Ja go polecam wszystkim miłośnikom naturalnych słodyczy jakim jest miód pochodzący z polskiej pasieki.

Lubicie miód? Jak go wykorzystujecie w swojej kuchni?



pozdrawiam - Magda

18 komentarzy:

  1. Chętnie bym wszystkie wypróbowała *_*

    OdpowiedzUsuń
  2. te miody są wyjątkowe, oryginalne i na pewno mają więcej właściwości zdrowotnych niż zwykłe bez dodatków. wyobrażam je sobie z tostem z serem polanym właśnie miodem, pycha,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W każdym wariancie są pyszne, można je dodawać do dowolnych deserów:)

      Usuń
  3. Pierwszy raz je widzę, ale strasznie mi się spodobały :). U mnie od zawsze były zwykłe, tradycyjne, a pasiekę miałam praktycznie "za rogiem". Mango jakoś najbardziej mnie przyciąga do siebie :P

    OdpowiedzUsuń
  4. O matulu jakie dobro mniam <3

    OdpowiedzUsuń
  5. miód czekolada z rumem brzmi ciekawie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. I masz rację, smak to poezja dla kubków smakowych:)

      Usuń
  6. Ja niestety miodu nie lubię jesc ale chętnie go wykorzystuje w kosmetykach☺
    Pozdrawiam
    Lili

    OdpowiedzUsuń
  7. Miód kocham miłością ogromną i najprawdziwszą;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Uwielbiam miód, zawsze jak jechałam do cioci to miód zawsze dla mnie był :))) A miód, czekolada i te dodatki, kurcze tym mnie zaciekawiłaś :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja sama zostałam zaskoczona miodami z dodatkami:)

      Usuń
  9. Ale ciekawe smaki, nigdy tak nie widziałam. Boskie muszą być i strasznie kuszą mnie te z czekoladą.

    OdpowiedzUsuń
  10. Ależ apetyczne smaki :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ależ apetycznie wygladaja te miodki >3

    OdpowiedzUsuń