14 października 2013

LAWENDOWY WORECZEK Z LAWENDOWEJ SZAFY

 Witam.
Wiele osób lubi zapach lawendy. Ja osobiście jestem jej fanką. U rodziców w domu rodzinnym w ogrodzie jest rabata lawendy, która pięknie pachnie. 

 KWIAT LAWENDY PRZECIW MOLOM. 
Wszystkie gatunki i odmiany lubią słoneczne stanowisko (pełne słońce) i lekką, dobrze zdrenowaną, zasadową glebę (pH 6,5 - 7,5), niezbyt zasobną. Jeśli jest gliniasta, lawendzie może to zaszkodzić. Podłoże należy więc przed sadzeniem rozluźnić, przekopując z piaskiem i dobrze przegniłym kompostem. Dobry będzie południowy lub zachodni stok.
Pamiętajmy koniecznie o odchwaszczeniu terenu, bo lawenda nie znosi konkurencji agresywnych chwastów. Jej łodygi i liście posadzone w dużym zagęszczeniu, mogą zagniwać i zamierać. Roślina wymaga bowiem dobrej cyrkulacji powietrza.
Z tego też powodu nie sadźmy jej w zaniżeniu. Jeśli nie mamy skarpy, należy usypać podwyższoną rabatę i dopiero posadzić lawendę. Nie wolno zakopać roślin za głęboko. Poziom sadzenia utrzymujemy taki, na jakim rosła w doniczce. Jeśli po posadzeniu jest sucha pogoda, przez początkowy czas powinniśmy regularnie nawadniać krzewy lawendy, ale pamiętajmy - nie zraszamy wodą po liściach. Wodę trzeba dostarczać bezpośrednio w korzenie, odpowiednio zmniejszając strumień z węża.


Lawenda w doniczkach i korytkach wymaga więcej podlewania, a właściwie częściej ale skąpo. Spowodowane to jest minimalnym lub brakiem dostępu do wody z opadów atmosferycznych

Te małe krzewinki są bardzo łatwe w pielęgnacji pod warunkiem, że spełnimy ich wymagania. 


Od producenta.

Ręcznie haftowany woreczek zawierający kwiaty lawendy. Znakomity naturalny środek odstraszający mole.
zawiera w 100 % suszone kwiaty lawendy. 
pachnie naturalnie i delikatnie - nie dusząco,
posiada bardzo starannie wykonany haft,
powieszony w szafie skutecznie odstrasza mole,
stanowi oryginalną ozdobę domu, zwłaszcza w wystrojach w stylu prowansalskim.
100% Naturalne zapachy do szafy
bez chemii i sztucznych dodatków zapachowych

Moim zdaniem.
Moli  w szafach nie mam, ale bardzo lubię takie woreczki umieszczać przy ubraniach ponieważ  pięknie pachną. Przekładam je wtedy z jednej szafki do drugiej, a nawet kładę na półkach na meblach, skąd unosi się przyjemny zapach.
Woreczek  bawełniany był zapakowany w dodatkowy przeźroczysty worek, żeby nie tracił swojego zapachu. Zdjęłam go dopiero jak włożyłam woreczek do szafy.
Wykonanie woreczka bardzo przyjemne, na wierzchu znajduje się haft w kolorach fioletowo-zielonych. Skromny, ale mi takie wykończenie bardzo odpowiada. Woreczek jest związany ku górze sznureczkiem. W środku znajduje się 100 % ususzonego kwiatu lawendy. Po kilku dniach szafa nabrała zapachu. Pamiętałam tylko, żeby za każdym razem zasuwać szafę, aby zapach za szybko nie rozszedł się.
Skład: kwiat lawendy
Waga: 48 g

Materiał: bawełna

Kolor: waniliowy

Wykończenie: haft
 W sklepie internetowym  LAWENDOWEJ SZAFY możemy taki woreczek nabyć za 
8,20 zł.
W ofercie znajdziemy również:
KWIAT RÓŻY
oraz
ZIELE BAGNA

15 komentarzy:

 1. Uwielbiam zapach lawendy:)
  Haft na tym woreczku przepiękny :)
  pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. lawenda to jeden z lepszych zapachów;)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam zapach lawendy w szafie :) niedługo planuję zakup nowej szafy więc pewnie skuszę się na ten woreczek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobają mi się takie zapachy do szafy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie miałam żadnego zapachu w szafie w sumie moli też nie mam ale było by miło jakby unosił się tam ładny zapach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też lubię takie woreczki, czy pachnące saszetki do szafy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kwiat róży!:) Żałuję, że zobaczylam, bo będzie mi się teraz śnił po nocach i będę go chcieć ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem również wielką fanką lawendowego zapachu!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za lawendą. Zawsze kupuję jakieś zwykłe saszetki zapachowe w Rossmannie, lubię mieć w szafie ładny zapach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. ja w swojej szafie z butami mam woreczek z madame lambre.

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że takie woreczki to dobra alternatywa dla osób, które nie mają dostępu do lawendy. Ja mam jej pełno w swoim ogrodzie i moja mama sama szyje takie woreczki;)

  OdpowiedzUsuń