6 listopada 2013

DAFI - ZDROWIE I PRZYJEMNOŚĆ

Witam

Miałam przyjemność otrzymania ponownie od DAFI dzbanka filtrującego. Pani Paulina zaproponowała mi przetestowanie Dzbanka Omega Unimax ze wskaźnikiem Led sensor. Dzbanek jest 4L, a po przefiltrowaniu otrzymujemy 2 L czystej wody. Zaznaczę, że korespondencja z Panią Pauliną przebiegała w miłej atmosferze oraz, że mogłam spośród 4 kolorów wybrać kolor który mi odpowiada. Padło tym razem na kolor malinkowy.

                      


3 KROKI Z DAFI
Dzbanek iltrujące Omega Unimax o pojemności całkowitej 4,0 l. (pojemności wody przefiltrowanej 2,0 l.) ze wskaźnikiem Led wymiany wkładu są doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich (np. ołów , miedź) i in. szkodliwych substancji. Wystarczy napełnić dzbanek filtrujący wodą z kranu i odczekać kilka minut, aż woda się przefiltruje.

W przesyłce znalazłam oczywiście dzbanek w wybranym kolorze oraz jedną sztukę filtru unimax.

                                      
WSKAŹNIK LED, WYGODNY WLEW, ERGONOMICZNA RĄCZKA


Przed jego użyciem posłużyłam się instrukcją, która znajdowała się pod klapą wieczka. W tym celu nacisnęłam indykator, który mignął 3 razy na niebiesko. Od tego czasu wskaźnik wymiany filtra został uruchomiony i odlicza miesiąc. Po upływie msc. dioda powinna zaświecić się na czerwono, niestety test musiałam wykonać w przeciągu dwóch tygodni więc nie uchwyciłam fotografii na której dioda zapala się na czerwono. Po tym czasie należy filtr wymienić oraz zresetować wskaźnik przytrzymując przycisk na 5 s. Po tym czasie dioda powinna mignąć na niebiesko co oznacza, że nowy filtr rozpoczął  swoje miesięczne zadanie.


 FILTR


Dzbankowe filtry do wody DAFI usuwają twardość wody, chlor i inne zanieczyszczenia. Dzięki nim woda kranowa staje się zdrowsza i smaczniejsza.


Wkłady filtrujące DAFI zawierają odpowiednio dobraną i systematycznie kontrolowaną mieszankę filtrującą. Dzięki temu filtr znacznie redukuje zawarte w wodzie sole wapnia i magnezu powodujące powstawanie osadu i kamienia w urządzeniach AGD tj. czajnik. Wkłady do filtrów DAFI usuwają również znajdujące się w wodzie dostarczanej do gospodarstwa domowego:
związki chloru
metale ciężkie
cząsteczki rdzy wytrącane instalacji stalowych)
inne substancje niekorzystnie wpływające na nasze zdrowie oraz smak, zapach i barwę wody.Znajdujący się wewnątrz wkładu DAFI węgiel aktywny jest impregnowany normatywną ilością srebra, co zapobiega rozwojowi drobnoustrojów wewnątrz wkładu filtrującego przez okres jednego miesiąca. Jeden filtr do wody DAFI przystosowany jest do uzdatnienia od 150 do 200 litrów bardzo twardej wody (ok. 213,6 mg CaCO/dm3). Przy wodzie o mniejszym stopniu twardości wydajność wkładu będzie odpowiednio większa.Dzbanek swoim owalnym kształtem oraz z wygodną rączką dobrze się prezentuje . W każdej kuchni znajdzie się dla niego miejsce. Traktuję go jako pożyteczny kuchenny gadżet. Jestem zadowolona z jego pojemności przefiltrowanej wody. Taka ilość wody schodzi między innymi przy gotowaniu makaronu czy ryżu. Posiadanie Dzbanka Dafi sprawiło, że przede wszystkim zniknął osad w dzbanku, gdzie zaparzałam herbatę. Wszyscy wiemy doskonale jak osad po herbacie czy kawie osadza się. Po oczyszczeniu czajnika w którym gotuję wodę do tej pory a mija prawie dwa tygodnie nie widzę kamienia z osadem. Sam dzbanek do herbaty nie posiada przykrych zacieków po zaparzeniu herbaty. Jest to zasługa przefiltrowanej wody uzyskanej z Dzbanka Dafi.Woda przefiltrowania w mojej kuchni znalazła szereg zastosowań. Podam oczywiście kilka ponieważ post posiadałby wiele zdjęć. Przykładowo wody użyłam podczas:  gotowania kaszy, kapusty, buraków co widać na poniższych fotografiach. 


Za nim uruchomiłam Dzbanek Dafi odlałam wodę z czajnika by zrobić porównanie. Widać gołym okiem różnicę. Woda z kamieniem jest mętna, woda  z Dafi czysta, krystaliczna, oczyszczona i oczywiście lepsza w smaku.Taką wodą napełniam na co dzień butelkę. Popijamy ją w środku dnia. Skończył się zakup zgrzewek wody. Zakupy są przynajmniej lżejsze i koszt wody pitnej zmalał.


Posiadanie Dzbanka Dafi to przede wszystkim czysta woda. Smaczniejsze potrawy i czystsze naczynia (bez osadu). Wody używam codziennie robiąc obiad. Stosuję ją do potraw wszelakiego rodzaju. Pojemność Dzbanka każdorazowo pozwala nam uzyskać większą ilość wody przefiltrowanej niż w jego poprzedniku. Wskaźnik Led jest wygodny i łatwy w obsłudze. 

Jednym minusem, który dostrzegłam to jedynie jak dla mnie za słaby materiał z którego wykonany jest Dzbanek. Poprzednik jego przy wymianie filtra został uszkodzony (pękł plastik, który utrzymuje filtr). Kto miał styczność z wymianą filtra wie, że wiele siły nie potrzeba by dokonać wymiany a plastik jednak pękł:(


Dzbanek jest PRODUKTEM POLSKIM. Wspieram polskich producentów dlatego jestem zadowolona, że mogę być jego użytkownikiem. 
Posiada również pozytywną opinię instytutu Matki i Dziecka.
16 komentarzy:

 1. Ojeju rzeczywiście wielka różnica woda przed i po filtracji! :) Warte zakupu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem w fazie testów jestem ciekawa czy ta lampka się zaświeci

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać różnicę....
  Zazdroszczę! Mi niestety kiepsko idzie ostatnio z załapaniem się do testów :(

  OdpowiedzUsuń
 4. muszę go zakupić,bo widziałam ostatnio w aldi za 20 zł

  OdpowiedzUsuń
 5. mam swój dzbanek i codziennie piję filtrowaną wodę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sie już spory czas zbieram żeby zamówić Dafi :)
  Całuję kochana :) !

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę i ja zaopatrzyć się w taki dzbanek:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już od dawna mam podobny dzbanek, całkiem praktyczna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie widać różnicę, bardzo duża ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałabym taki dzbanek, wszyscy wokół tak nimi kuszą :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam te dzbanki ;) Kawa czy herbata są od razu lepsze w smaku ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny kolorek wybrałaś : ) Warto zainwestować w taki dzbanek : )
  Pozdrawiam i zapraszam serdecznie na urodzinowe rozdanie z marką lirene ! : )

  OdpowiedzUsuń
 13. świetna sprawa! bardzo mi sie podoba, muszę pomyśleć nad jego zakupem!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawią mnie te dzbanki, nawet miałam ochotę taki kupić ale nie wiem czy byłabym konsekwentna w jego używaniu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chętnie bym wypróbowała taki dzbanek :) prezentuje się baaaardzo zachęcająco ;)

  OdpowiedzUsuń