7 kwietnia 2021

ZEGAREK SPORTOWY DLA NIEGO

Witam

Wiosna zawsze mobilizuje nas do zwiększenia aktywności fizycznej. Chcemy lepiej wyglądać, wzmocnić odporność. Dlatego, zanim przystąpimy do uprawiania wybranego sportu to dobieramy strój treningowy, buty oraz gadżeciarski zegarek sportowy. To on pozwoli lepiej monitorować naszą codzienną aktywność.


Obecnie na naszym rynku do wyboru mamy sporo różnych modeli zegarków dla panów różniących się wyglądem, jakością, parametrami i ceną.

Na jakie więc cechy warto jest zwrócić uwagę podczas wyboru zegarka dla mężczyzny?

Przede wszystkim na wygląd. Z tego względu, że panowie często stawiają na taki model, który pasuje do każdego stroju czy to będzie dres czy koszula.

Warto jest zwrócić uwagę także na typ sportu jaki będzie uprawiany. Czy to będą wyłącznie np.: spacery, wtedy wystarczy postawić na prosty model. Jeżeli bieganie to dobrze by było, gdyby zegarek miał pulsometr. Dla pływaka istotną rolą będzie zegarek wodoszczelny, a dla pasjonatów chodzenia po górach bajery dotyczące danych potrzeb wysiłkowych.

Kolejną sprawą jest materiał. Zegarki męskie sportowe najlepiej, aby były wykonane z silikonu, ale z obserwacji mogę napisać, że panowie preferują także bransolety lub paski skórzane.


Klasyczne funkcje jakie powinien posiadać współczesny zegarek sportowy to: stoper i timer, licznik kroków, spalonych kalorii, pulsometr, GPS. Z reguły w takich zegarkach spotykamy dodatkowe opcje.

Jedni nazywają taki zegarek gadżetem, inni traktują go znacznie poważniej i nie mogą wyjść bez niego z domu na ręce. Ja uważam, że męski zegarek sportowy dobrze dobrany pozwala mieć kontrolę nad podstawowymi parametrami aktywności, a więc liczbą wykonanych kroków, przebytych kilometrów i spalonych kalorii. Osobiście mam podobną wersję damską i dla mnie jest ona nie tylko „strażnikiem” zdrowia, ale fajnym dodatkiem do wielu strojów. Istotnym atutem takich urządzeń jest długi czas pracy między ładowaniami bo do kilkunastu dni kiedy często się korzysta z przycisków i ustawień.

Jaki model zegarka nosi Twój mężczyzna? Stawia na sportowe modele? A może bardziej wyszukane?

pozdrawiam - Magda

12 komentarzy:

 1. Jeśli chodzi o zegarki wiele zależy od gustu, i sportowe, i eleganckie są ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zegarki bardzo ładnie się prezentuje i jako prezent także się sprawdzają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Druga Połówka raczej nie korzysta ze sportowych zegarków - ma swoją ulubioną markę i stawia na ich produkty :

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie na Dzień Mężczyzn sprawiłam mojemu taką niespodziankę i jest bardzo zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój narzeczony stawia na modele, które pasują zarówno do codziennych, jak i wyjściowych stylizacji. Bardzo fajne modele pokazujesz we wpisie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Obecnie mój ukochany nosi zegarek sportowy, miał też taki bardziej elegancki, ale zepsuł :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Spory wybór zegarków jest na tej stronie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Och, widzę tutaj nawet zegarek mojego męża :) Zegarki wręczamy sobie nawzajem odkąd jesteśmy razem (wcześniej nie nosiłam zegarka).

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój ma sporo zegarków: ) bardzo lubi je dobierać do ubioru: )
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń