5 maja 2021

EKOLOGICZNE ŚRODKI CZYSTOŚCI /KLAREKO/

Witam

Kocham wszelkie manufaktury jakie powstają coraz częściej w naszym pięknym kraju. Do niektórych powracam z sentymentem bo wiem, że ponownie mnie zafascynują kolejnymi produktami jakie oferują swoim klientom. 

Klareko znam już od pewnego czasu. Poznane poprzednio zestawy do sprzątania nie tylko przyniosły znakomite wyniki jakie zauważyłam w trakcie nie jednego sprzątania, ale zdobyły moje zaufanie pod wieloma względami.Manufaktura kosmetyków dla domu Klareko została stworzona przez zakręcone na punkcie natury Karinę i Martę. To one wiedząc, że chemia domowa zawiera bardzo szkodliwe ftalany, reaktywne związki chloru, triclosan, benzen, formaldehyd, terpen, rozjaśniacze optyczne, substancje zapachowe…doszły do wniosku, że te mieszanki są nie tylko szkodliwe dla ludzi, ale i dla środowiska.

Dlatego postanowiły skomponować skuteczne nieszkodliwe dla ludzi i środowiska środki czystości z dobrodziejstwem naturalnych olejków eterycznych. W miksturach znalazły się jedynie bezpieczne i ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego. Unoszące się wonie z proponowanych produktów to jedynie naturalne olejki eteryczne. Wszystko jak widzicie zostało dobrze przemyślane i manufaktura ma w zanadrzu kilka propozycji do sprzątania jak i prania czy mycia naczyń pod postacią pastylek do zmywarki.

MOJE NOWOŚCI JAKIE SPRAWIŁY, ŻE PRANIE STAŁO SIĘ PRZYJEMNE I EKOLOGICZNE 

Tym razem postawiłam na Pomarańczowo Lawendowy Zestaw Do Prania *Przyjaciele Prania w skład którego wchodzi: Kolorowy Proszek Do Prania, Bieluchny Proszek Do Prania, płyn Milusie Tkaniny, Odplamiające Mega Mydło, Drewniana Miarka.
Nasza skóra praktycznie przez cały czas ma styczność z wszelkimi rodzajami tkanin. Skóra nie wszystkich jest odporna na substancje szkodliwe jakie znajdują się w środkach do prania, a co za tym idzie te substancje mogą znajdować się automatycznie w ubraniach jakie nosimy. By uniknąć niepożądanych skutków pod postacią wysypek, zaczerwień warto jest używać proszków nie zawierających drażliwej chemii tj wybielaczy, utrwalaczy kolorów, sztucznych aromatów i kompozycji zapachowych. 

Proszki Klareko zawierają wysokiej jakości, bezcenne, naturalne olejki eteryczne. W składzie kolorowego jak i białego proszku znajdują się wyłącznie substancje, które są bezpieczne dla człowieka i środowiska. W dodatku te proszki są mega wydajne co przekłada się na finanse, ponieważ na jednorazowe pranie około 8 kg brudnych ubrań wystarczą max. 2 miarki proszku. 

Proszki są nie tylko skuteczne bo znakomicie usuwają plamy i odświeżają pranie, ale zapobiegają mechaceniu materiałów oraz sprawiają, że pranie jest bardziej miękkie.
Wisienką na torcie jest naturalny środek czystości Milusie Tkaniny, jaki wodzi nas za nos mega naturalnym zapachem pod postacią jedynie naturalnych olejków eterycznych W tym przypadku pomarańczowo- lawendowym. 

Dla zmiękczenia tkanin do jednego prania starcza jedynie 30 ml. Jedna butelka jaką otrzymujemy to pojemność 500 ml, więc łatwo przewidzieć jaką sporą prań można zaliczyć. Pranie po wyschnięciu nie tylko subtelnie pachnie, ale same tkaniny nie są oblepione sztuczną chemią.

ODPLAMIAJĄCE MEGA MYDŁO roślinne
to prostokątna kostka 110 g. Usuwa takie plamy jak:
po jedzeniu i napojach, śladach po pudrach, fluidach, różach, cieniach, szminkach, tłustych plamach nawet po smarach i olejach, śladach po trawie, zabrudzonych kołnierzykach i mankietach oraz śladach po dezodorantach…

Ponadto Mega Mydło przywraca biel tkaninom nie niszcząc przy tym kolorów.I w tej manufakturze nie mogło zabraknąć rozdziału pt Zero Waste. Proponowane opakowania podlegają wszelkiemu recyklingowi, a szklane pojemniki można wykorzystać w domowych potrzebach.

Dzięki temu dasz drugie życie opakowaniu i oddech Naszej Matce Ziemi.


Stawiacie na taką chemię eko?

pozdrawiam - Magda

19 komentarzy:

 1. Na pewno fajne, ale póki co sama potrzebuję oddechu :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz spotykam się z tymi produktami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tych produktach, ale jakoś mam już sprawdzone środki i nie planuję zmiany. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba być otwartym na zmiany i nowinki jakie szykują nam zwłaszcza nasze polskie manufaktury.

   Usuń
 4. Ekologiczne środki czystości są ostatnio bardzo popularne, muszę zwrócić uwagę też na te.

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem bardzo ciekawa działania tego proszku, przy dwójce dzieci muszę wytaczać ciężkie działa ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy dzieciach tak jest, a te produktu są skuteczne i wydajne.

   Usuń
 6. Ja coraz więcej kupuję tego typu eko chemii, choć akurat tej marki jeszcze nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam jeszcze nic z tej firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z przyjemnością bym poznala :D

  OdpowiedzUsuń
 9. chciałabym wypróbować te proszki do prania, mam wrażliwą skórę i staram się używać ekologicznych produktów bo inaczej czuję swędzenie

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie, że środki czystości się sprawdziły. Podoba mi się polityka firmy zero vaste.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie znałam tej firmy, ale mają bardzo ładny design opakowań. Bardzo fajnie, że firma wspiera zero waste.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja chciałbym wiedzieć, na czym polega to eko? Nazwy są fajne, ale to trochę mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tekście zawarłam informacje o składach, to meritum oraz o zero waste. Jeżeli czujesz niedosyt to wejdź na stronę Klareko i doczytaj ich filozofię eko.

   Usuń
 13. Super! Nie znałam tych środków, a stawiam jednak na ekologię w domu :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń