1 września 2021

VANISH - NOŚ UBRANIA DŁUŻEJ, WODĘ ZOSTAW NATURZE

Witam

Czuję się zaszczycona mogąc wziąć udział w trzeciej odsłonie kampanii 

Vanish – Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze

Ta kampania uświadomiła mi, ile zalegało i zalega (ale dużo mniej) ubrań w mojej szafie. Skąd one się wzięły? Pytałam samą siebie:) Część oczywiście sama kupiłam, inne dostałam od mamy, która uwielbia mi kupować właśnie ubrania i przyznam, że ma dobry gust bo wiele z nich pasuje na mnie jak ulał. Warto jest się jednak zastanowić czy chomikowanie tylu ubrań daje nam coś pozytywnego? Czy wiedzieliście, że do wyprodukowania jednego T-shirtu potrzeba ok. 2 500 litrów wody? Wody, którą człowiek wypija w ciągu 2,5 roku.

Jeśli zdamy sobie sprawę z zawartości szafy przeciętnego konsumenta szybko stanie się jasne, że mówimy już nie o tysiącach, a setkach tysięcy litrów wody zamkniętej w jednej garderobie. Wody, której nie dostrzegamy, kupując kolejną rzecz „na poprawę humoru” czy w imię nowych trendów dyktowanych przez rynek mody. 

Dlatego warto porządkować swoje szafy! Pomoże Wam w tym akcja jaką uruchomiła sieć sklepów Biedronka. W dniach od 12.08 – 8.09 do 500 kontenerów można będzie oddać niepotrzebne ubrania. Pod tym adresem znajdziecie Biedronki w których znajdziecie taki kontener: https://www.oddajubrania.plPamiętajcie! Ubraniom można dać drugie życie. Możemy podczas prania użyć produktów od Vanish co przekona nas do nie kupowania kolejnych ubrań. Nadmiar ubrań możemy także oddać w szczytnym celu. Dlatego warto jest nie tylko wiosną jak się przyjęło robić „wiosenne porządki w szafie”. Róbmy to na bieżąco, a świat z pewnością stanie się lepszy:)

Wspierając akcję wspieracie Fundację Dziko, która pomaga chronić dzikie rzeki w Polsce, mające kluczowe znaczenie dla ekosystemu.

Każdy zebrany 1kg ubrań = 1 zł dla Fundacji
A czy różowy kontener w najbliższej Biedronce pojawił się i u Ciebie? 
Czy planujesz skorzystać z okazji i przewertować swoją szafę w celu oddaniu kilku ubrań?

pozdrawiam - Magda

13 komentarzy:

 1. fantastyczna akcja, sama wzięłam w niej udział, skłoniła mnie do przeglądu szafy a vanish dodaję do każdego prania

  OdpowiedzUsuń
 2. super akcja, popieram tego typu przedsięwzięcia. Sama używam vanish'a i często ratował moje ubrania przed zniszczeniem i wyrzuceniem. Osobiście zakupy ciuchowe robię najczęściej w sh, by dać wszystkim tym ubraniom drugie życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super akcja, ale u mnie chyba jej jeszcze nie było :)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w rodzinie od lat za małe i niezniszczone rzeczy oddaje się do kontenerów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się ta akcja i oby więcej było takich :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spotkałam takich kontenerów z tej akcji gdzie można oddawać ubrania. Nieraz oddawałam do kontenerów caritas

  OdpowiedzUsuń
 7. chętnie bym wzięła udział w tej kampanii, jest naprawdę fajna i wartościowa :-) Co do kontenerów to niestety nie ma żadnego w mojej okolicy :<

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna akcja! Popieram takie działania

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna akcja! Sama uważam, że żyjemy w czasach ogromnego konsumpcjonizmu. Staram się u siebie w szafie trzymać stałą ilośc ubrań i się nie okupywać aż tak bardzo, więc totalnie popieram takie akcje! Super post i fajnie, że się przyczyniasz do tak ważnej sprawy!
  Zapraszam: mangusie.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Z przyjemnością biorę udział w tej akcji oby więcej takich było

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgrabnie przemyślana akcja promocyjna, kampania uświadamiająca i budująca wizerunek marki, wszystkie strony na tym korzystają. :)

  OdpowiedzUsuń