7 listopada 2022

JAK PORADZIĆ SOBIE Z DŁUŻNIKIEM

Witam

Każdy przedsiębiorca dla uzyskania większych dochodów tnie koszty. Aby mieć w swojej firmie wszystko pod kontrolą stara się cenić swój czas jak i pracowników. Czynników jest sporo by firma się rozwijała i podwajała swoje zyski.

Właściciele którzy borykają się z postępowaniem sądowym, aby nie tracić czasu na bieganinę po sądach mogą obecnie skorzystać z sądu online https://e-sad.info.pl/ Przykładem mogą być dłużnicy jakich może być nawet kilku i wobec nich toczy się sprawa. Chcąc uniknąć fizycznej obecności na rozprawie takie rozwiązanie związane z e-sądem uważam, że jest dobrym wyjściem z takiej sytuacji.. 


W obecnych czasach czasami prowadzenie większego przedsiębiorstwa graniczy z cudem. Pierwsze covid, teraz inflacja sprawiają, że nasi klienci stają się naszymi dłużnikami bo nie są w stanie pokryć swoich roszczeń wobec nas na bieżąco. 
 
Można oczywiście próbować się porozumieć, ale jeżeli to nie przynosi pozytywnych skutków i potencjalny klient nadal nam nie płaci to wtedy warto jest założyć sprawę w sądzie korzystając z e-sądu.

Właściciel firmy jaki zdecyduje się na taką formę powinien w pierwszej kolejności zapoznać się czy dany dług nie ma już przedawnienia oraz by mieć spore na szanse na wygraną warto mieć dowody na to, że podjęliśmy wszelkie polubowne próby porozumienia się z dłużnikiem.

Jak prawidłowo rozegrać sprawę z dłużnikiem by odzyskać należyty dług?

Korzystając z e-sądu powinniśmy prawidłowo mieć napisany wniosek. Do tego warto jest wynająć kancelarię z fachowcami. Oni zajmując się na co dzień profesjonalnie takimi zagadnieniami z pewnością sprawdzą wszystkie dane, umieszczą prawidłowe informacje itd. 
 
Tym sposobem sprawa powinna sprawnie się potoczyć na naszą korzyść. A co najważniejsze sąd stanie po naszej stronie i odzyskamy należytą kwotę od dłużnika. 
 
Słyszeliście o e-sądach? Sądzicie, że to ułatwia właścicielom firm na rozwiązanie sporu z dłużnikami?
 
pozdrawiam - Magda


8 komentarzy:

 1. Pandemia pokazała, że niemal wszystko można załatwić online. To naprawdę wielka oszczędność czasu, pieniędzy oraz...nerwów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenne porady, dzięki za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cenne porady, dzięki za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o e-sądzie, bardzo praktyczne rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie korzystałam ze sądu online, dlatego to dobra 'instytucja' dla różnych firm, która szybko może pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oby nikt nie był zmuszony z niego korzystać..

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo konkretne i cenne porady z pewnością wielu osobom się przydadzą

  OdpowiedzUsuń
 8. Wędrówki po kuchni10 listopada, 2022

  Bardzo cenne i przydatne rady. Obym nigdy nie musiała z nich korzystać

  OdpowiedzUsuń