3 września 2017

#NIVELAZIONE /PROFESJONALNA KURACJA PARAFINOWA DO STÓP/

 Witam

Stopami mogę się pochwalić, ale tylko dzięki temu, że dbam o nie przez cały rok. Mało istotne jest jaką mamy porę roku moje stopy stale są pod kontrolą. Funduję im często peelingi, kąpiele i stale smaruję kremami z mocznikiem. W razie rezygnacji z tych domowych zabiegów wiem, że stopy bardzo szybko potrafią mnie nie mile zaskoczyć. 
Bardzo korzystną serię ma Nivelazione Farmony. Korzystam z niej i wiem, że mogę na nią liczyć.

Przede mną jeszcze chodzenie w sandałkach dlatego nie spoczywam na laurach i pilnuję by stopy dobrze w nich wyglądały. Wiem, wiem znacznie się ochłodziło, ale ma być jeszcze ciepło.

Profesjonalna kuracja parafinowa to zabieg jaki kilka dni temu wykonałam w warunkach domowych. Fajna sprawa, nie muszę korzystać z kosmetyczki mogę sama przeprowadzić kilkuetapową kurację i przy tym sporo zaoszczędzić. 
Koszt jednorazowy takiego zabiegu to jedyne 11 zł. 


Z czego składa się zabieg?

Płynu do kąpieli stóp 20ml
Peelingu do stóp 8g
Parafinowej maski do stóp 8ml
Skarpet

Każdy etap mieści się w oddzielnej saszetce. Jest to mało wygodne. Nie przepadam za saszetkami, ale w sumie rozumiem sens dlaczego tak, a nie inaczej zapakowano poszczególne konsystencje.


Krok 1 Płyn do kąpieli stóp: zawartość saszetki wlej do miski z ciepłą wodą i mocz stopy przez około 10-15 minut, następnie wykonaj peeling.

Płyn jest krystaliczny, zwarty, przyjemnie się w nim moczy stopy - zapach umila czas. Po dość krótkiej kąpieli skóra jest oczyszczona i zmiękczona.

Krok 2 Peeling do stóp: rozprowadź peeling na zwilżonych stopach, masuj skórę przez kilka minut, a następnie spłucz letnią wodą i osusz stopy.

Peeling jest dobrze zwarty z większymi ziarnami pumeksu. Nie ścieka w trakcie masowania. Wygodnie się go używa.

Krok 3 Maska do stóp: umieść saszetkę z maską w miseczce z ciepłą wodą na około 10 sekund, po wykonaniu peelingu nałóż grubą warstwę maseczki na czystą i osuszoną skórę stóp.

Maska w kontakcie z ciepłą wodą staje się bardziej rozluźniona i łatwiej się nakłada. Dla wzmocnienia kuracji zaleca się nałożyć dołączone skarpety (20 minut max). Po tym czasie resztki maski warto wmasować. 


Krok 4 Skarpety: dla wzmocnienia kuracji nałóż na stopy dołączone do zestawu skarpety i pozostaw na 10-20 minut, następnie nadmiar maski wmasuj w skórę.Jednorazowe użycie kuracji zaskoczyło mnie i to bardzo. Nie dowierzałam, że wynik jaki osiągnę może być taki znakomity. Stopy zostały szczególnie nawilżone, nabrały miękkości. Po dniu spędzonym w butach roboczych taka kuracja odpręża stopy i regeneruje otarcia.

Kuracja wyróżnia się na tle innych bardzo dobrymi aktywnymi składnikami takimi jak:
naturalny pumeks, ryżowe drobinki peelingujące, mocznik, olej macadamia, d-pantenol, 30% parafiny i mocznika, masło Shea.

Wykonanie samemu takiej kuracji w domowym zaciszu to sama przyjemność - ja się skusiłam i nie żałuję. A ty?
pozdrawiam - Magda

9 komentarzy:

 1. Moja mama lubi takie produkty;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tej marki nie miałam jeszcze produktów, ale nie kuszą mnie jakoś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie widziałam tej kuracji, ale chętnie się skuszę ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba się skuszę na taki zabieg :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę go wypróbować ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam tej kuracji. O moje stopy na razie dba Delia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. marki nie znam. Jak na razie mam produkty tego typu więc skupiam się na zużywaniu aczkolwiek nie wkluczam w przyszłości

  OdpowiedzUsuń