17 kwietnia 2024

SPERSONALIZOWANE PREZENTY ZE STRONY MURRANO

 Witam

Słowo ---miód--- działa na mnie jak przysłowiowa płachta na byka, oczywiście w pozytywnym sensie. Ten wspaniały składnik spożywczy jest ze mną od najmłodszych lat bo na nim między innymi się wychowałam. To babcia nauczyła mnie jego smaku, który pokochały moje kubki smakowe.

W większości z was pewnie miód kojarzy się z jesienią, zimą, a u mnie jest dosłownie przez cały rok kalendarzowy i nigdy nie brakuje go w mojej spiżarni. Nie jestem smakoszem jednej jego odmiany, lubię poznawać nowe.

źródło


Jakie właściwości ma miód? 🍯 

 
Działa on przede wszystkim na układ odpornościowy o który powinniśmy dbać przez cały czas.

Ma on właściwości prozdrowotne, a jego przyjmowanie ma korzystny wpływ na różne dolegliwości. I tak np: ma zbawienny wpływ na układ krwionośny ponieważ przy sporej zawartości fruktozy i glukozy organizm go łatwo przyswaja, nie obciążając mięśnia sercowego. Obecna w miodzie acetylocholina reguluję pracę serca, wzmacniając siłę skurczu i wydolność mięśnia sercowego. Przyczynia się do tego także potas występujący w miodzie w dużej ilości.

Znalazł on także zastosowanie podczas leczenia różnych odmian depresji czyli działa zbawiennie na układ nerwowy, gdzie uspakaja i ogólnie potrafi zmniejszyć napięcie nerwowe.

Sprawdza się podczas problemów ze snem, dlatego pacjenci leczeni na bezsenność często mają go wpisanego w swojej diecie.

Nie obędzie się bez niego również układ pokarmowy, gdzie potrafi wpłynąć i ukoić zapalenie żołądka czy chorobę wrzodową i dwunastnicę. Udowodniono także, że miód jest skutecznym lekiem w wielu schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Stosuje się go samodzielnie i łącznie z podstawową terapią leczniczą w przypadku wirusowego i przewlekłego zapalenia wątroby, marskości wątroby, schorzeniach pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej, w trakcie długotrwałego przyjmowania leków, zatrucia ołowiem i innymi metalami ciężkimi oraz nadużywania alkoholu.

Jest niezastąpiony zimą, to oczywiste kiedy mamy problemy z przeziębieniem czyli kaszlem, bólem gardła, temperaturą.


Ostatnio zwróciłam uwagę na Sklep z prezentami MURRANO, gdzie w propozycjach prezentowych na różne okoliczności można zamówić zestaw składający się z kilku słoiczków miodu. 

 

Uważam, że taki prezent jest znakomitym rozwiązaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy znamy upodobania danych osób i wiemy, że podarek w dodatku spersonalizowany będzie udany i sprawi radość.

#wpis sponsorowany

pozdrawiam - Magda

9 komentarzy:

 1. Bardzo fajne są takie spersonalizowane prezenty

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam sklepu , ale tez bardzo lubi et akie praktyczne prezenty a miód uwielbiamy :) Monika F

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł na prezent. Zwłaszcza dla osób, które lubią miód! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam spersonalizowane prezenty. Widać po nich, że ktoś słucha co się chce i musiał nieco inwencji w prezent włożyć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spersonalizowane prezenty są wyjątkowe, takie bardziej osobiste. Miody uwielbiam zwłaszcza spadziowy i gryczany

  OdpowiedzUsuń
 7. Prezent spersonalizowany zawsze w cenie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam kilka produktów tej firmy, są naprawdę zachwycające.

  OdpowiedzUsuń