27 lutego 2015

YANKEE CANDLE: FARMERS MARKET CZYLI CO KRYJE POMARAŃCZOWY SŁOICZEK

Witam

Limitowana edycja wosku Yankee Candle w kształcie słoiczka z aromatycznej linii zapachowej. Wyczuwalne aromaty: jagody, jabłka, brzoskwinie i delikatne przyprawy.

Woski z serii Jar Wax Melt różnią się od tradycyjnych tarteletek nowym wyglądem oraz formułą "Easy Clean", która zapewnia łatwe usuwanie wosku z kominka po 2 godzinach od zastygnięcia poprzez zwykłe "wypchnięcie" go palcami z miseczki.
Linia zapachowa: Aromatyczne
Pojemność: 22 g
Wydajność zapachu: do 8 godzin
Typ: Wosk
Słoiczek Farmers Market ma kilka interpretacji. Skojarzeń na temat jego zapachu przy bliższym poznaniu miałam kilka. Przez papierek uznałam, że będzie soczyście owocowy. Zdanie moje zmieniło się kiedy bliżej się poznaliśmy.
Słoiczek ma barwę pomarańczy, etykieta przedstawia same dojrzałe aromatyczne owoce. 
Kiedy latem gotuję kompot jabłkowy dodaję do niego szczypty przypraw są to między innymi: goździki, cynamon, imbir. I takie miałam pierwsze skojarzenie kiedy wosk oddał swój aromat - "mój kompot jabłkowy schłodzony w lodówce i gaszący pragnienie. Jednak po kolejnym odpaleniu podgrzewacza nasunęła się mi również inna myśl - czas świąt Bożego Narodzenia i pieczenie świątecznych ciasteczek - tutaj woń owocowa została zdominowana przyprawami, które dodaję do pierniczków, a ich zapach czuć długo po upieczeniu.
Ostatnie skojarzenie jakie mi przychodzi do głowy to zapach aromatycznej herbaty owocowej z przyprawami.
Zapachy na początku lubią dominować - zwłąszcza przyprawy, jednak wyraźnie słabną więc warto jeżeli ma się taką okazję odpalać podgrzewacz w większym pomieszczeniu i przenieść go po czasie do mniejszego. Zapach określam za przytulny i przyjazny doskonały kiedy chcemy stworzyć ciepłą i rodzinną atmosferę. Nadaje się na okres jesienno-zimowy. 

    

13 komentarzy:

 1. Bardzo lubię ten zapach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze nie miałam tego zapachu

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo nie miałam wosku w takiej foremce słoiczkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam tylko jeden słoiczek o zapachu jabłek. nie przepadam za owocowymi zapachami ale skoro pachnie rozgrzewającą herbatą to w takim razie może wypróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusi mnie ten zapach od jakiegoś czasu, ale jeszcze się na niego nie skusiłam.
  Co do wypchnięcia palcem to jeszcze nie próbowałam, a mam 2 woski w tym kształcie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie zapachy, więc chętnie bym ten pachnący słoiczek do siebie przygarnęła :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Coś czuję, że spodobałby mi się :))

  OdpowiedzUsuń
 8. jak ja uwielbiam magno... i zapach i smak ;).

  OdpowiedzUsuń