Witam
Kto nie lubi przebywać w pachnącym pomieszczeniu? w większości z Nas to akceptuje, ładny zapach wprawia nie tylko w lepszy nastrój, ale pozwala poczuć się lepiej. Olejki eteryczną są idealne na takie dni kiedy chcemy odpocząć, odprężyć ciało, mają również zastosowanie w łagodzeniu dolegliwości zdrowotnych. Szeroką gamę tego typu olejków proponuje Nam
Optima Plus, w dzisiejszym poście poznacie pierwszą czwórkę. Olejki są naturalne, pochodzą ze skoncentrowanych esencji ekstraktów roślinnych. Pozyskiwane są w wyniku destylacji z roślin olejkodajnych tak jak: drzew, kwiatów i ziół.
Każdy z olejków zapakowany jest w kartonik na którym znajdziemy skład danego olejku, datę przydatności oraz zastosowanie. 10 ml olejku mieści się w szklanej buteleczce z dozownikiem. W każdym kartoniku znajdziemy również ulotkę.
JAK STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE
Do kąpieli – 3-6 kropli do wanny napełnionej ciepłą wodą
Do masażu – 2 krople olejku eterycznego na łyżkę olejku do masażu
Do aromatyzacji pomieszczeń – przez nawilżacze i rozpylacze (5 kropli na 1 litr wody)
Olejek pomarańczowy. Głównym jego zadaniem jest wpływ na stres oraz bezsenność. Najlepiej używać go wieczorem kiedy szykujemy się do snu, teraz może nie mam problemów z zasypianiem, ale kiedy go palę w kominku wieczorem to zauważyłam, że spokojniej zasypiam, czasami wcześniej niż zwykle. Zapach to wyciśnięte słodkie pomarańcze. Czasami dodaję kilka jego kropel do kąpieli kiedy wracam bardzo zmęczona po pracy. Potrafi dać odpocząć umysłowi i wprawić go w spokój. Sam zapach olejku może niejadka zachęcić do regularnego jedzenia przez wzbudzenie apetytu. Olejek ten również wzmacnia tkankę łączną, działa regenerująco i antycellulitowo na skórę, oraz stosowany jest w pielęgnacji cery zanieczyszczonej, ze względu na działanie antyseptyczne i oczyszczające.
Olejek cytrynowy. Ma właściwości antyseptyczne, pozbywa się drobnoustrojów na skórze, błonach śluzowych i w zakażonych ranach. Ma długotrwałe działanie. Olejek cytrynowy należy do olejków lotnych. Z olejków tych korzysta medycyna naturalna. Zapalenia jamy ustnej i gardła są wywoływane przez bakterie. Żeby łagodzić stany zapalne, należy do 50 ml ciepłej wody dodać 3-5 kropli olejku, a następnie przepłukać płynem jamę ustną. Słaby zapach cytryny ożywia i wzmacnia koncentrację. Aromaterapia wykorzystuje olejek cytrynowy, by łagodzić emocje i przygnębienie, odpędzać strach i walczyć z depresją.
Olejek bergamotowy. Stosować możemy ten olejek przy złym samopoczuciu, kiedy brakuje nam pewności siebie. Ma on również właściwości antyseptyczne, które pomagają przy chorobach skóry takich jak: trądzik, egzemy i łuszczyca. Bez obaw możemy go również stosować na rany czy na opryszczkę. Pomoże Nam w problemach trawiennych czy infekcjach dróg moczowych.,
Olejek herbaciany. Podobno jest wszechstronnym i uniwersalnym olejkiem z całego grona olejków. Możemy nim łagodzić opryszczkę, którą wysusza przyspiesza jej gojenie. W bólach mięśni i stawów uśmierza ból, zwłaszcza po wysiłku fizycznym. Sama użyłam go kilkakrotnie po ćwiczeniach, kiedy poczułam dziwny ból, złagodził go i pozwolił powrócić do sprawności. Olejku mogą używać osoby zmagające się z trądzikiem ze stanami zapalnymi, pozwoli to na zniknięcie lub złagodzenie dolegliwości.
Olejki nie tylko służą do palenia w kominku, mają wiele zalet zwłaszcza wykorzystuje się je w aromaterapii, gdzie pomagają doraźnie w dolegliwościach. Teraz kiedy zbliża się zima nie tylko będę je wykorzystywać paląc w kominku, trafią również do nawilżacza powietrza by np: udrażniać drogi oddechowe w razie przeziębienia lub "uspokoić nerwy".
Korzystacie z takich olejków?
pozdrawiam - Magda
Przydałby mi się zestaw takich olejków :)
OdpowiedzUsuńOlejki uwielbiam :P Miałam dwa z tej firmy, no i bardzo mi się spodobały.
OdpowiedzUsuńcytrynowy i pomarańczowy mam, fajnie sprawdzają się jako zapach, ale też i w pielęgnacji skóry :)
OdpowiedzUsuńKorzystam :) szczególnie o tej porze roku.
OdpowiedzUsuńCzytałam o tych olejkach dużo dobrych recenzji i niektóre z tej firmy przydałby mi się :-)
OdpowiedzUsuńDużo dobrego słyszałam o tych olejkach,sama nie miałam.
OdpowiedzUsuńz tej kolekcji najbardziej lubię pomarańczowy, ale wszystkie mają prozdrowotne właściwości
OdpowiedzUsuńSuper wpis, czekam na więcej. Kom za kom? Obs na obs?
OdpowiedzUsuńZerknij na mój blog http://urodaizdrowiekobiet.blogspot.com/ pokazałam tam jak zdobyć darmowe kosmetyki, jeżeli jesteś aktywną blogerką.
Nie uznaję takich propozycji, wręcz mnie irytują!
UsuńTaaa - to właśnie ta laska dale link do "konkursu", który jest tak naprawdę subskrypcją płatnych sms-ów
UsuńNie wiedziałam, że olejek pomarańczowy jest na bezsenność! Muszę wypróbować :)
OdpowiedzUsuńZaciekawiłby mnie olejek herbaciany ;)
OdpowiedzUsuńCytrynowy jak najbardziej! :)
OdpowiedzUsuńten pomarańczowy bym brała;D
OdpowiedzUsuńostatnio pełno tych olejków w blogosferze:D
OdpowiedzUsuńTeż z nich korzystam. Najbardziej lubię te cytrusowe bo ładnie pachną :)
OdpowiedzUsuńJa mam świerkowy ;) Będzie na święta :D
OdpowiedzUsuńUwielbiam zapachy w pomieszczeniach, mam małego fioła na punkcie świec Yankee Candle.
OdpowiedzUsuńOlejków też używam ale najczęściej do masażu Juniorka.
Chcę kupić ultradźwiękowy rozpylacz do olejków, pokazywała go nisiax83 w niekosmetycznych ulubieńcach ostatnio.
Ostatnio używałam olejku herbacianego przy katarze mojej córeczki :)
OdpowiedzUsuńMam ostatnio ochotę na cytrusowe zapachy : ) Kupiłam w Rossmannie olejek pomarańczowy :)
OdpowiedzUsuń