14 lutego 2018

DEPILACJA LASEROWA


  Witam

Popularność zabiegów upiększających czy też dbanie o ciało nie jest tylko kwestią mody, higieny, ale przede wszystkim wyrazem budowania swojego wizerunku. Współcześnie to niemalże konieczność, bo przekłada się na wszystkie sfery życia. I tak jednym z najpopularniejszych zabiegów od kilku lat jest depilacja laserem, która pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia, a tym samym mieć piękne ciało na długo. To bardzo dobry pomysł, ponieważ zwalnia nas z konieczności myślenia o codziennych zabiegach, które zazwyczaj nie są ani estetyczne ani przyjemne. Depilacja laserowa, pomimo tego że nie jest ani tania ani łatwa, daje zadowalające efekty. A to argument, który przekonuje wiele Polek.


Metoda nie dla każdego

Jest wiele metod pozbywania się zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Są one mniej lub bardziej skuteczne, ale najpewniejszą jest depilacja laserowa. Rzeszów jest miastem, w którym znajduje się kilka specjalistycznych gabinetów, które taką usługę oferują. Cennik w tym wypadku nie powinien być jedynym kryterium wyboru. Warto poszukać takiego gabinetu, który ma najlepsze opinie wśród klientów. Poza dobrym sprzętem koniecznie musi współpracować z doświadczonym lekarzem oraz kosmetyczką. 
Depilacja, przy której używany jest laser diodowy, nie jest zabiegiem dla każdego i trzeba się odpowiednio do niej przygotować. Dlatego właśnie niezbędne są konsultacje lekarskie, podczas których zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz zbadana zostanie skóra. Poza tym specjalista zaleci odstawienie konkretnych leków już na kilka miesięcy przed zabiegiem. Tu znajdą się przede wszystkim preparaty fotouczulające. Poza tym na miesiąc przed nie wolno się opalać ani wykonywać depilacji. Należy zadbać również o kondycję skóry, by była ona zdrowa i niepodrażniona.

Bezinwazyjny zabieg

Jednym z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych jest depilacja laserowa. Cena może niektórych odstraszać, ale po przeanalizowaniu zalet, okazuje się że warto zainwestować w piękne ciało. Sam zabieg pozwala usunąć włoski z różnych części ciała, a światło działa na mieszki włosowe na trwale je uszkadzając. To doskonałe rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze. Warto jednak wiedzieć, że nie na każdego zadziała z taką samą siłą. Najlepiej depilacja wychodzi u osób z jasną skórą i ciemnymi włoskami. Natomiast znacznie słabiej radzi sobie przy tych jasnych oraz gdy skóra jest opalona lub ciemna. Poza tym nigdy nie jest to zabieg jednorazowy, ponieważ włoski znajdują się w różnym stadium wzrostu, a tym samym różnie reagują na światło. Dlatego depilację trzeba powtarzać, a zazwyczaj i tak nie udaje się całkowicie pozbyć wszystkich włosków, ponieważ te, które zostają, są już tak jasne, że laser na nie po prostu nie działa.

pozdrawiam - Magda

28 komentarzy:

 1. Depilacja laserowa kojarzy mi się z czymś czasochłonnym i długotrwałym, jednak jeśli ktoś na prawdę tego potrzebuje i przede wszystkim ma na to pieniądze - czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto skorzystać z depilacji komuś kto na co dzień zmaga się z włoskami i kwalifikuje się przede wszystkim do takiego zabiegu.

   Usuń
 2. Mi po głowie cały czas chodzi, aby się zdecydować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, trochę się tu u Ciebie pozmieniało ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam taki zabieg i uwazam to za wielka wygodę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć, że tego typu zabiegi się sprawdzają i warto z nich korzystać.

   Usuń
 5. Jeżeli kogoś stać to taki zabieg jest czymś świetnym .

  OdpowiedzUsuń
 6. nigdy nie myślałam o takiej depilacji

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie sądziłam, że do tego zabiegu trzeba się aż tak bardzo przygotowywać. Cenowo pewnie by mnie to zabilo, ale z pewnością to lepsze wyjście niż samodzielne dbanie o takie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, taki zabieg jest zdecydowanie nie dla mnie. Wiem, że może jest skuteczny, ale chyba pozostanę przy maszynkach do golenia :D

  OdpowiedzUsuń
 9. to tylko kwestia czasu kiedy się zdecyduję na usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera, mam to w planach, pójdę w ślady swojej siostry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, z pewnością to opiszesz u siebie na blogu:) Chętnie poczytam.

   Usuń
 10. Chętnie poszłabym na taki zabieg, ale mam jasne włosy i u mnie ona po prostu by nie zadziałała :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna opcja, szkoda, że taka droga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z tego, co kojarzę, to chyba metoda nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama chętnie poddałabym się takiej depilacji :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja robiłam sobie kiedyś pachy i z efektu była zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie jestem do końca przekonana, ponieważ kto nie miał jej robionej to włosy i tak po pewnym czasie wyrastają ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. fajna sprawa, może kiedyś się skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. No to u mnie mogło by się sprawdzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To polecam, jeżeli tylko jesteś gotowa na taki zabieg:)

   Usuń
 18. Kiedyś marzy mi się taka depilacja :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Odpowiedzi
  1. Życzę Ci by Twoje marzenie się spełniło:)

   Usuń
 20. Znam, słyszałam, ale osobiście nie próbowałam i chyba nie chce :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Polecam skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Wygoda i komfort po zabiegu jest moim zdaniem tego warta.

  OdpowiedzUsuń