25 sierpnia 2020

SĄ Z NAMI ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I HIGIENY OD MEDISEPT

Witam

Czy podobnie jak ja pamiętacie z czasów dzieciństwa pierwszą czynność jaką wpajali wam rodzice? Tak, to było mycie rąk. Nie ważne, że najbliższe otoczenie umywalki było zachlapane, istotne było to, że powtarzana czynność została ze mną do dziś. Dlatego teraz to ja w czasach koronawirusa bacznie zerkam na rodzinę czy zachowuje się odpowiedzialnie i częściej niż zwykle myje lub dezynfekuje ręce.

Aby dłonie było odkażone na tip top warto jest zadbać o dobre środki dezynfekujące. W ostatnich tygodniach używamy produktów polskiej marki do kompleksowych rozwiązań w zakresie utrzymania higieny i dezynfekcji Medisept 

Dlaczego akurat Medisept?

Wyroby medyczne są oznakowane znakiem CE, który poza certyfikatem wydanym przez akredytowaną jednostkę certyfikującą TUV Nord potwierdza zgodność z dyrektywą 93/42/EEC dla wyrobów medycznych (ang. Medical Device Directive). Spełnienie wymagań tej dyrektywy oznacza, że wyrób medyczny jest projektowany, rozwijany i monitorowany na każdym etapie cyklu życia wyrobu według najnowszych zharmonizowanych norm.

Produkty oferowane przez markę umożliwiają skuteczną walkę z mikroorganizmami chorobotwórczymi oraz codzienne i gruntowne utrzymanie czystości.

Czy wiecie że 80% wszystkich infekcji wywoływanych jest przez niedostateczną higienę rąk? Prawdziwa dezynfekcja zwalcza aż do 99,999% wirusów, bakterii i grzybów.

Podwyższone ryzyko występowania drobnoustrojów ma miejsce w każdym środku publicznego transportu, środowisku opieki medycznej, na basenie, w pracy, szkole, a nawet w kontakcie z drugim człowiekiem. Zarazki przenoszone przez dłonie pozostają również na dotykanych przedmiotach, a więc nawet rzeczy osobiste, takie jak telefon, klawiatura komputera, torebka, czy portfel – mogą stanowić źródło zakażenia dla naszych domowników i współpracowników.

W dobie koronawirusa każdy środek do dezynfekcji rąk jest na wagę złota. By dobrze dobrać odpowiedni produkt należy umieć rozróżnić środek do dezynfekcji (biobójcze) od żelu antybakteryjnego (kosmetyki).

Wyłącznie środki o potwierdzonym badaniami działaniu eliminują z rąk i powierzchni wirusy osłonkowe, do których zaliczany jest koronawirus. Istotną rolą również jest skład. To z nim warto jest się zapoznać jak i z etykietą informacyjną.

Poniżej znajdziecie różnice pomiędzy żelem antybakteryjnym, a produktem dezynfekującym.Jak w szybki sposób odróżnić kosmetyk antybakteryjny od produktu biobójczego?
Jakie środki poleca Medisept?

Żele, spraye do dezynfekcji rąk. Płyny do dezynfekcji powierzchni o różnych wariantach zapachowych. Płyny do dezynfekcji butów do rehabilitacji. Spray do dezynfekcji stóp oraz chusteczki jednorazowe mokre do rąk i powierzchni.
Na jakie inne wirusy i bakterie, poza koronawirusem produkty do dezynfekcji są skuteczne?

Produkty zabijają z rąk 99,99 % bakterii, wirusów i grzybów. Wykazują działania bakteriobójcze drożdżakobójcze i prątkobójcze. Działają m.in. na wirusa grypy, opryszczki, HIV, żółtaczki typu B i C, wirusy Vaccinia, Rota i Noro.

Skąd wiadomo, że produkty Medisept eliminują korona
wirusa z rąk?

Produkty Medisept przebadane są pod kątem działania na wirusy otoczkowe, czyli m.in. na koronawirusa.

Gdzie można zakupić produkty Medisept?

Środki dostępne są w sklepach Rossmann i na rossmann.pl oraz dezynfekcja.pl

Czy produkty Medisept są przebadane dermatologicznie? 

Tak.

Czy spray do powierzchni można stosować na ręce i odwrotnie?

Nie zaleca się tego. Produkty należy używa zgodnie z ich przeznaczeniem.


Produkty Medisept są obecnie w naszym życiu i pewnie jeszcze pozostaną na wiele miesięcy. Dogodna pojemność z dobrze działającym aplikatorem pozwala nam zabrać dany produkt kiedy wychodzimy z domu. Pozwala to nam zachować szczególną ostrożność nie tylko przed koronawirusem, ale także przed innymi bakteriami. Środki te wykazują się działaniem bakteriobójczym, drożdżakobójczym, ograniczonym wirusobójczym (zabijają m.in. wirusa grypy, opryszczki, HIV, żółtaczki typu B i C).

Czy sięgacie po takie środki w dobie koronawirusa?

pozdrawiam - Magda

17 komentarzy:

 1. Ja też stosuję te środki i musze powiedzieć, że jestem z nich bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz jedne z najbardziej poszukiwanych kosmetyków, przydają się w domu, w pracy, ale też podczas podróży, chętnie sprawdzę żel do dezynfekcji rąk. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś na dzisiejsze czasy :) Miłych testów!

  OdpowiedzUsuń
 4. fantastyczny arsenał na dłuższy czas. korzystanie z takich środków jest bardzo ważne szczególnie w dobie groźnych wirusów i bakterii

  OdpowiedzUsuń
 5. W obecnej sytuacji nie rozstaję się z takimi produktami, chociaż właściwie zawsze na wyjazdy brałam chusteczki albo żele antybakteryjne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O proszę. Słyszałam o tej marce ale nie miałam okazji sama jeszcze ich używać.

  OdpowiedzUsuń
 7. W tych czasach warto zaopatrzeć się w środki higieniczne :) Dobrze mieć zawsze coś pod ręką. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. wiesz co u mnie na stałe jest mydło żel antybakteryjny i kilka środków higienicznych do higieny intymnej i jakoś powiem ci szczerze że u nas ten wielki boom nie jest tak bardzo odczuwalny ja byłam na kwarantannie dwa razy przesiedziałam ponad 2 miesiące na niej i powiem ci że więcej siedziałam w chałupie czekając na wyniki niż na sam wynik który okazał się negatywny jak dla mnie po prostu tandemia pandemią ale to jest zamykanie i straszenie ludzi stosujemy się do zwykłej zaleceń ale jakoś wielce się nie dezynfekujemy i ja uważam że to jest już popadanie ze skrajności w skrajność bo za chwilę będziemy wszystko oczyszczać wszystko mieć czyste i te nasze biedne dzieci w ogóle odporności nawet na zwykłą grypę

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo przydatne rzeczy 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. W dzisiejszych czasach bardzo potrzebne...
  Wszędzie bez tego ani rusz.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawe jest to, że jeszcze nie dawno nikt nie myślał o tym aby tak chronić siebie i swój organizm -- ciągle dezynfekować ręce.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo przydatny wpis, a zwłaszcza w tych czasach ((:

  OdpowiedzUsuń
 13. Dobrze wiedzieć :) Temat jak najbardziej na czasie choć ja jestem od chyba zawsze fanatyczką mycia rąk :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mycie rąk mam w nawyku od małego ,a z płynami/mydłami antybakteryjnymi mam problem - często mnie podrażniają ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja myślę, że ta cała dezynfekcja nie wyjdzie nam na dobre. Człowiek powinien mieć kontakt z bakteriami. Za kilka lat będzie pokolenie ludzi nieuodpornionych na zwykłe bakterie

  OdpowiedzUsuń