2 sierpnia 2021

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE ŁAŃCUSZKA?

Witam

Biżuteria to część naszego codziennego looku. Dobierają ją zarówno panie jak i panowie. Stanowi ona w pewnym rodzaju dopełnienie naszego stylu. Biżuteria obejmuje kolczyki, bransoletki, zawieszki, pierścionki oraz między innymi także łańcuszki. Są one na tyle popularne, że chętnie dajemy je także w prezencie jak i prezentujemy je dla siebie. Sprawa wydaje się być błaha do momentu kiedy stajemy nad wyborem odpowiedniego modelu. Co za tym idzie? 

Długość, splot z jakiego materiału ma być wykonany, jakie zapięcie będzie najwygodniejsze? Na tych elementach się dziś skupię, a zacznę od samego splotu jaki jest chyba najistotniejszy w samym wyglądzie. Niektóre z oferowanych splotów mogą się plątać, przez co zakładanie może być uciążliwe jak i samo noszenie, ponieważ sploty mogą ciągnąć dłuższe włosy, szczególnie u pań.

Spory wybór różnych łańcuszków dostępny jest w sklepie https://www.murrano.pl/zloto/bizuteria-zlota/zloty-lancuszek/Paniom zaleca się łańcuszki subtelne, proste i z cienkimi splotami z medalikami, natomiast panom dedykuje się te o grubszych splotach bez dodatków, ponieważ tu sam splot już się wyróżnia. Jednak to tylko sugestie, a my sami decydujemy co chcemy nosić.


Dla mężczyzn polecane są łańcuszki z płaskimi, wydłużonymi ogniwami, natomiast łańcuszki delikatniejsze, o lekko skręcanej strukturze dedykowane są kobietom i dziewczynkom.

A co z długością?

Tutaj musimy ją przemyśleć i sprecyzować, czy np: na krótszym łańcuszku będziemy nosić wydłużoną zawieszkę, ponieważ jest ona niekorzystna i powoduje dysproporcję całości co przekłada się na ogólny wygląd całej ozdoby. I odwrotnie, jeżeli do dłuższego łańcuszka dołączymy małą zawieszkę będzie ona tak znikoma, że nie przyniesie lepszego wyglądu bo stanie się mało widoczna.Łańcuszek to niezwykły dodatek do naszych stylizacji. Umiejętnie dobrany dodaje całości wykończenia i sprawia, że my czujemy się nim dowartościowani.

Wybór łańcuszka choć z pozoru wydaje się być prosty nie jest wcale sprawą łatwą. Jak zaczniemy się zastanawiać nad Ilością splotów, długością, jak i materiałów z jakich może być on wykonany wcale nie ułatwi nam to zadania.

pozdrawiam - Magda

8 komentarzy:

 1. Ja nie lubię grubych i krótkich, wolę delikatniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oh so cute accesories, cute necklaces
  gREAT WBSTORE
  XX

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że aż tak nie wgryzam się kupując biżuterie, kieruje się głównie gustom i czy dana rzecz mi pasuje, grubość łańcuszka zależy od tego, jaką stylizację ma dopełniać. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię delikatne łańcuszki, w grubych czuję dyskomfort :)

  OdpowiedzUsuń