24 maja 2022

CIEKAWY ZAKĄTEK W NASZYM KRAJU - DOLNY ŚLĄSK

Witam

W naszym kraju można odpocząć w różnych ciekawych miejscach. Mamy cudne tereny górzyste na południu, płaskie na północy otoczone Morzem Bałtyckim. Przekrój jak widzicie jest urozmaicony i możemy dogodnie wybrać dla siebie miejscówkę w której odpoczniemy, a przy okazji ją zwiedzimy i dowiemy się o niej ciekawych informacji.

Spośród wielu atrakcji jakich nie brakuje w Polsce ja zatrzymam się dziś na Dolnym Śląsku. Miejscu historycznym z wieloma cennymi miejscówkami.

Centralnym miastem tego regionu jest Wałbrzych. Uznane jest ono za jedno z kilku najbardziej zielonych miast w Polsce. Znajdziemy w nim sporo terenów jakie zajmują lasy, parki, skwery osiedli. Chcąc poznać najbliższe miejsca jakie oferuje Dolny Śląsk to właśnie z Wałbrzycha możemy rozpocząć zwiedzanie. Jednym z transportów jakie na nas czekają jest Taxi-Wałbrzych.pl


A jakie atrakcje na nas czekają w tym niebywałym miejscu w Polsce?

Oto kilka z nich:

Na uwagę zasługują tu zamki jakie zawsze wzbudzają zainteresowanie zwłaszcza u dzieci jaki i dorosłych. Zamek Czocha z XIII wieku został wzniesiony z ręki Wacława II. Zwiedzając go, możemy zobaczyć klimatyczne wnętrze odzwierciedlające pradawne uroki komnat, biblioteki itd. Z zamku rozciąga się urokliwy krajobraz na czele którego widnieje Jezioro Leśniańskie.

Drugim zamkiem do jakiego warto wstąpić jest Zamek Książ. Jest on trzecim największych obiektem tego rodzaju w Polsce. Został wybudowany po 1291 roku. Z ciekawostek to w czasie II wojny światowej stanowił on jedną z miejscówek Adolfa Hitlera. Podziemia w nim do tej pory skrywają wiele nieodkrytych tajemnic. Przypuszcza się, że w czasie wojny mogły odbywać się w nich prace nad niemiecką groźną bombą atomową.

Patrząc na akweny wodne to na Dolnym Śląsku ich nie brakuje. Są otoczone zielonym terenami jakie sprzyjają odpoczynkowi. Jednym z piękniejszych jezior jakie tu dominują jest Jezioro Bystrzyckie.

Dla miłośników podziemia, ale nie zamkowego polecam Kopalnie złota w Złotym Stoku. Wspaniale opracowana podziemna trasa niesie ze sobą atrakcje bez jakich nie przeżylibyśmy przygód. Po tej trasie zostają wspaniałe wspomnienia pod postacią dodatkowej niespodzianki jaka na nas czeka, mianowicie podziemny wodospad – jedyny w Polsce.

To tylko namiastka jaka czeka na was na Dolnym Śląsku. Zbliżają się wakacje – planujecie je w Polsce czy za granicą? A może wpadniecie na Dolny Śląsk?

pozdrawiam - Magda

12 komentarzy:

 1. nigdy tam nie byłam, mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie byłam w Wałbrzychu i w tamtych regionach, jakoś tak woda i woda, a więc północ.
  A Polska jest taka ciekawa i jest co zwiedzać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez Dolny Śląsk czasami przejeżdzałam jak jechałam za granicę. Muszę zatrzymac sie tam na dłużej, bo ma wiele atrakcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dolny Śląsk jest pełen pięknych i wyjątkowych lokalizacji oraz zabytków.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jedno z tych miejsc w Polsce, których jeszcze nie miałam okazji pozwiedzać, wszystko przede mną!

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy24 maja, 2022

  Podwózka taxi czasami jest wygodna, warto skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja za granicą. Portugalia, Francja oraz Holandia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie ♡
  Mieszkam na dolnym śląsku :) Dokładniej pod Kłodzkiem. Tu jest pięknie to fakt i naprawdę sporo można pozwiedzać. Niby wiele już widziałam, a wciąż mnie tu wszystko zaskakuje :) Sama polecam błędne skały w górach stołowych, gdzie spaceruje się wyjątkową trasą i w ogóle górskie wycieczki.
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze w tamtych rejonach Polski n ie byłam ..ale bede kiedys z pewnością

  OdpowiedzUsuń
 10. Pojedztam25 maja, 2022

  Zamek Czocha chcę zwiedzić już od lat. Nie przejdę także obojętnie obok podziemnego wodospadu!

  OdpowiedzUsuń
 11. Na Dolny Śląsk wpadać nie muszę, bo mieszkam tu od urodzenia ;) Potwierdzam - lista pięknych miejsc jest tu naprawdę dłuuuga! Wszystkich serdecznie zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kilkukrotnie byłam na Dolnym Śląsku, bo mam tam rodzine :D

  OdpowiedzUsuń