1 lutego 2023

DOMOWA BIBLIOTECZKA - Brudna gra. Dziedzictwo - Alicja Skirgajłło

Witam

 

Za mną kolejna dawka romansu, intryg i zawiłej historii. W zimowy czas zdążyłam już nadrobić kilka lektur jakie czekały na właściwy czas. Nie jestem co prawda molem książkowym, ale moją duszę romantyczki zadowalają takie właśnie historie i jestem im wierna. Tym sposobem znajduję czas dla siebie zanurzając się w lekturze.


Brudna gra. Dziedzictwo - Alicja Skirgajłło

Twórczość autorki znam i chętnie sięgam po kolejne książki wychodzące spod jej pióra. Urodzona w marcu 1986 roku w Wałbrzychu, absolwentka tamtejszej PWSZ im. Angelusa Silesiusa. Rozwódka, szczęśliwa matka ośmioletniej córki. Zawsze uśmiechnięta i skora do pomocy innym. Uważa, że życie jest za krótkie, by poświęcać je na kłótnie i walkę z wiatrakami. Perfekcjonistka. Uwielbia dobrą książkę, muzykę, film.Brudna gra nie mogła być przeze mnie ominięta. Byłam dosłownie napalona na tą książkę i nie mogłam się doczekać, kiedy trafi w moje ręce. I tak się stało:) Tym razem nie chodzi o klasyczny romans w biurze, ale historia dzieje na bliskim podłożu bo w agencji marketingowej. Ale zanim przeniesiemy się w to miejsce poznajcie główną bohaterkę. Ma na imię Kira. Jest świeżą absolwentką akademii sztuk pięknych i charakteryzują ją bujne rude włosy. Po nauce i prywatnych przeżyciach pragnie wyjechać na odpoczynek do Paryża. Jednak los chce inaczej i wywraca jej życie do gór nogami, ponieważ Kira dowiaduje się kto jest jej ojcem. A na domiar tego nigdy go nie pozna, bo Tomasz Abramowicz umiera i zostawia jej cały spadek o czym Kira dowiaduje się niedługo przed swoimi planami.

Jak na taką młodą osobę prowadzenie tak sporej agencji staje się problematyczne. Czy poradzi sobie z takim wyzwaniem? …

Dziewczyna poznaje w firmie prezesa Eryka, który był prawą ręką jej ojca. Czy intencje do niej będą uczciwe? Tego dowiecie się z książki, ale zdradzę wam, że człowiek pod wpływem uczuć potrafi się zmienić i Eryk właśnie przechodzi taką metamorfozę, ale czy jednak jest wobec Kiry uczciwy? Owszem jest przystojny, pociągający, dżentelmen z niego nie można powiedzieć, że nie! Ale...czy pomagając dziewczynie w prowadzeniu firmy jest z nią szczery? Robi to bezinteresownie? My czytelnicy wiemy o jego kłamstwach i braku lojalności. Jak to wpłynie na zbliżenie się tych dwojga?...

Z biegiem czasu Kira odnajduje się w świecie marketingu, ale czy przystojny mężczyzna ku jej boku da jej pełnię szczęścia? Pytań nasuwa się sporo.

Główni bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Ich odmienne charaktery potrafią zainteresować czytelnika, a przewijające się wątki erotyki, intryg i nawet kryminału są dopełnieniem. Czy dziedzictwo da się uratować? Końcówka woła o ciąg dalszy, bo czuć ten niedosyt i chęć poznania dalszych losów bohaterów.

                                               pozdrawiam - Magda

6 komentarzy:

 1. Nie znam tej autorki, może kiedyś sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat jest pełen takich Kir, warto więc przeczytać tę książkę. Poza tym jestem barrrdzo ciekawa dalszych losów bohaterów :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nazwisko autorki zupełnie nic mi nie mówi, ale fabuła dość ciekawie się zapowiada

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba nie da się przeczytać wszystkich książek w życiu. Pisarze za szybko piszą. Poleć mi coś lżejszego na trudny chandrowy czas

  OdpowiedzUsuń
 5. Wędrówki po kuchni03 lutego, 2023

  Kolejna, ciekawa pozycja, a moja lista książek na ten rok pęka w szwach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak najbardziej mi takie fabuły odpowiadają.

  OdpowiedzUsuń