2 kwietnia 2023

KONTENERY JAKIE POMAGAJĄ POZBYĆ SIĘ ODPADÓW PODCZAS REMONTU

Witam
 
Nadeszła upragniona tak przez wielu z nas wiosna. Co za tym idzie? Remonciki, porządki na działce, nowe aranżacje ogrodu. Z takich prac wynika jedno: kumulujemy odpady jakie na każdym etapie remontu czy innej pracy zbierają się i zaczynają nie tylko przeszkadzać, ale także zagracać otoczenie. Głównie zbiera się gruz i inne odpady budowlane jakie powinniśmy umieszczać w specjalnych kontenerach, a nie w śmietnikach przydomowych. 
 
Mieszkańcy Wrocławia mogą skorzystać ze strony https://www.odpady24h.pl/kontenery-wroclaw/ gdzie mogą wynająć kontener jaki przyda im się do prawidłowego utylizowania odpadów z remontu mieszkania.


Należy korzystać z takich kontenerów! Dlaczego?


Wytwarzany odpad podczas robót budowlanych czy remontowych nie może być wyrzucany do tradycyjnego śmietnika, ponieważ nie jest on przystosowany do tego typu odpadu. Taki śmietnik będzie niewytrzymały, ulegnie w szybkim tempie uszkodzeniu. Poza tym zgodnie z prawem takie odpady powinny być selekcjonowane w przystosowanych do tego kontenerach, a nie w kubłach na śmieci. 
Takie mniejsze kontenery dla „kowalskiego” są znakomitym rozwiązaniem podczas jakiegokolwiek remontu. Nie trzeba go zaraz kupować i robić sobie dodatkowe koszty podczas remontu. Można taki kontener wynająć.
 
Jaki rodzaj kontenera wybrać?

Wszystko zależy jaki mamy zakres prac. Fachowcy mogą nam pomóc dobrać jego pojemność kiedy określimy czego będzie dotyczył remont. Np: czy będziemy skuwać płytki, burzyć ściany. Tym sposobem można dopasować kontener do potrzeb. 
 
Myślicie, że to dobry pomysł na taki kontener?
A może sami z takiego korzystaliście?

pozdrawiam - Magda

8 komentarzy:

 1. Sama korzystam przy okazji większych remontów- ale to, czego w tym poście zabrakło to cena wynajmu. Warto ludzi oswoić z tym, że nie jest to horrendalnie drogie . Z tego co pamiętam pokaźny kontener to koszt około 300 zł - liczy się od kilograma.

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak zdecydowanie to czas remontów i generalnych porządków. choć różnie z tą wiosną za oknem. Myślę, że taki kontener to całkiem dobry pomysł jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Korzystaliśmy przy przeprowadzce i remontowaniu nowego mieszkania . Niesamowite ile śmieci się produkuje nawet podczas małego remontu

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki kontener na odpady jest bardzo potrzebny czy to przy remoncie czy pracach ogrodniczych kiedy realizujemy nowy zielony projekt wokół domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasami widuję takie kontenery, są z pewnością przydatne w trakcie remontów

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyzznam że nigdy nie potrzebowałam wynajmu takiego kontenera, ale dziękuję za informaje gdzie i w jaki sposób można skorzystać na okoliczność np remontu

  OdpowiedzUsuń
 7. Podczas remontu często są do wywiezienia "tony" odpadów. Taki kontener to dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń