3 października 2023

FILTRY POWIETRZA JAKIE ZAPOBIEGAJĄ WIELU SCHORZENIOM

Witam


Dla własnego zdrowia powinniśmy przebywać w pomieszczeniach czy budynkach jakie mają zainstalowane filtry powietrza, zwłaszcza w większych miastach, gdzie zanieczyszczenie jest znacznie większe. Warto więc postawić na profesjonalne filtry marki BITEKO jaka zajmuje się produkcją filtrów kieszeniowych wentylacyjnych.

Korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych firma wypuszcza następujące filtry:

filtry wstępne (filtry kasetowe, fancoile z siatką, panelowe obszywane na ramce, kieszeniowe) (EU1 - EU4) wykorzystywane w warunkach bardzo zanieczyszczonego powietrza


filtry dokładne (EU5 - EU9) będące typem filtrów, który zaspokaja wymagania co do czystości powietrza w pomieszczeniach służących do pracy.źródło

 
Zadanie filtrów:

👉Takie filtry przede wszystkim pozbywają się szkodliwych cząstek pod postacią pyłków, bakterii, wirusów, pleśni. Są ważne szczególnie dla alergików bo zmniejszają ryzyko nasilenia się alergii. Tym sposobem zmniejszają ryzyko ataku.

👉Filtrowane pomieszczenie ułatwia nam na pewno spokojny sen, bo nie doprowadza do kaszlu, możemy spokojnie oddychać i nie budzimy się nie potrzebnie. 

👉Nawet kiedy wydaje nam się, że wdychamy dobrą jakość powietrza to możemy być w błędzie. Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powoduje różne choroby związane z układem oddechowym. Takie filtry bez wątpienia zmniejszają ryzyko zachorowań.

👉Filtry mogą nas chronić również przed różnym typem gazu lub zapachu.

Co ciekawe? Zanieczyszczenia w powietrzu mogą osiadać na powierzchniach urządzeń elektronicznych, co nie sprzyja ich żywotności, bo taki sprzęt szybciej się zużywa i psuje.

Filtry to ważny aspekt każdego większego budynku, szkoły, hotelu, miejsc pracy, tam gdzie przebywa duża ilość osób. Oczywiście domy prywatne także mogą i coraz częściej takie filtry montują, dla zdrowia mieszkańców. Należy także pamiętać, o ich systematycznej wymianie.


Uważacie, że takie filtry są potrzebne?
#wpis sponsorowany
 
pozdrawiam - Magda

3 komentarze:

  1. Oczywiście, mamy takie fitry w oknach - az strach patrzeć czym oddychamy

    OdpowiedzUsuń
  2. Przy tak zanieczyszczonym powietrzu, takie filtry to wyposażenie obowiązkowe każdego domu i mieszkania.

    OdpowiedzUsuń
  3. To jest bardzo ważny temat - pomijam już filtry do wody, ale np.dbanie o odpowiednie wyczyszczenie wentylacji czy air condition, - no i sprawa filtrów załatwiłaby, jak to się dzieje w dużych zakłądach przemysłowych, kwestię spalania - po co wymienać piece, narażajac ludzi na koszty, skoro mozna by było dobre filtry nakładać ma kominy!

    OdpowiedzUsuń