12 czerwca 2014

SANBIOS - MYDŁO NATURALNE, WĘGLOWE

Witam

Poznałam ostatnio bardzo ciekawe mydło węglowe.  Czytałam wcześniej w sieci o jego możliwościach i na  tyle mnie jego działanie zainteresowało, że trafiło do mnie.


Mydła SANBIOS produkowane są ręcznie metodą zmydlania na zimno, która w największym stopniu pozwala zachować wyjątkowe właściwości użytych surowców. Nie ma w nich tłuszczy zwierzęcych jedynie roślinne.




Ze względu na brak utwardzaczy i konserwantów, mydła SANBIOS nie powinny leżeć w wodzie, w miejscach wilgotnych i nasłonecznionych.
Mydła "za kilka złotych" mają bardzo wyraziste kolory ze względu na dodane sztuczne barwniki.
Mydło węglowe nie pachnie tak intensywnie ponieważ występują w nim minimalne ilości ( mniej niż 0,5% ) substancji aromatyzujących. 

W mydłach SANBIOS nie ma: 
konserwantów, utwardzaczy, gliceryny syntetycznej, gliceryny pochodzenia zwierzęcego, syntetycznych barwników, dużych ilości substancji zapachowych.




 Skład:
 Sodium Oleate (oliwa), Sodium Cocoate (olej kokosowy), Aqua (woda), Sodium Palmate (olej palmowy), Sodium Castorate (olej rycynowy), Sodium Shea Butterate  (masło she), Sodium Rice Branate (olej ryżowy), Sodium Almondate (olej ze słodkich migdałów), Sodium Cocoa Butterate (masło kakaowe), Glycerin (gliceryna), Sodium Beeswax (wosk pszczeli), Charcoal Powder (węgiel aktywowany), flavor (substancja zapachowa).



Mydełko waży 100 g. Zapakowane jest w kartonik nie wyróżniający się, jednocześnie w spokojnej kolorystyce. Przed samym zastosowaniem musimy dodatkowo usunąć folię w którą mydełko jest "opatulone". Sądzę, że prawie każdemu z nas mydło kojarzy się z produktem pachnącym. W tym przypadku nie otrzymujemy kosmetyku, który nas zadowoli pod tym względem. Zapach w nim mamy prawie bezwonny, delikatnie jedynie  zalatuje czymś co ciężko mi określić. W każdym razie nie jest to zapach o którym mogę napisać, że go nie zaakceptujemy. Można się do niego przyzwyczaić i wyczuć węgiel drzewny, ale naprawdę w minimalnym stopniu.
Barwa -  też dziwna, dla mnie było to pierwsze takie mydełko, które miało odcień czerni z przerostami "białych skaz".
Konsystencja - mydełko na początku było bardzo twarde, w późniejszym okresie po części zmiękło, ale nie wiele.



Kostka miała formę kwadratową. W dłoniach wiadomo, na początku gorzej się trzymało. Po dobrych kilkunastu namydleniach krawędzie nabrały owalnych kształtów przez co forma jego stała się wygodniejsza podczas mydlenia. Przy kontakcie z wodą wytwarzała się znikoma piana, ale na dłoniach było czuć osadzające się mydełko. Wystarczyło kilka muśnięć na skórę twarzy, a mydełko do niej przylegało. Ja trzymałam go parę minut, po czym spłukiwałam pod bieżącą wodą. Z jego działania jest mega zadowolona, nie jedna maseczka czy peeling może się przy nim schować. Mydełko idealnie oczyszczało twarz (moja skóra jest przeważnie sucha i lubi w okolicach brody i nosa łapać zaskórniki). Pory stawały się oczyszczone, brak niespodzianek  - czarnych kropek. Twarz dosłownie była wypolerowana, usunięty zostawał martwy naskórek. W dotyku buźka była gładka i miękka lekko napięta. Po samym zmyciu mydełka wyczuwałam częściowe ściągnięcie skóry, jednak po chwili ten efekt ustępował sam nie musiałam się ratować kremem oraz go nakładać. Mydełka używałam co drugi lub trzeci dzień na noc - to starczało by twarz była w bardzo dobrym stanie.



Było to pierwsze takie mydełko, które dogodziło mojej twarzy na tyle, że z pewnością wrócę do niego chętnie. Dodam, że jest bardzo wydajne w tej chwili zbliżam się do połowy kostki, a zaczęłam go używać na początku kwietnia.  Polecam go do przetestowania bo naprawdę warto. Dodatkowo zachęca swoim składem.
 Cena/za 100g/ około 16 zł.


25 komentarzy:

  1. Nigdy nie miałam takiego mydełka, ale już mi się podoba choćby ze względu na sam skład ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz widzę takie mydełko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Takie mydełko to dla mnie nowość, ale jak tak dogadza ;D to warto wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  4. super! mydełko musi być świetne :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja na razie robię eksperymenty z mydłami z Aleppo i Savon noir ale tym też mnie zainteresowałaś :) lubię takie naturalne mydełka ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. pierwszy raz się z nim spotykam :)

    OdpowiedzUsuń
  7. pierwszy raz widzę i czytam - i powiem szczerze, że mnie kusi ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Takie mydełka zawsze mnie kusza :)

    OdpowiedzUsuń
  9. O, a to ciekawe mydełko :) Nie słyszałam o takim nigdy. Ja w sumie nie używam do mycia twarzy mydła, bo mnie za bardzo wysusza...ale po takiej recenzji czuję, że mogłabym się skusić :)

    OdpowiedzUsuń
  10. O, a to ciekawe mydełko. Nigdy o takim nie słyszałam. Ja w zasadzie nie używam do mycia twarzy mydła, bo mnie wysusza za bardzo, ale po takiej recenzji akurat na to bym się skusiła :)

    OdpowiedzUsuń
  11. powiem Ci, że wygląda fantastycznie!

    OdpowiedzUsuń
  12. Takiego mydełka to jeszcze nie miałam :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Pierwszy raz widzę to mydełko !! Ale chętnie bym sprawiła je sobie ;]

    OdpowiedzUsuń
  14. Obecnie testuję mydło Aleppo, ale już rozważam zakup innego, w tym właśnie węglowego :)

    OdpowiedzUsuń
  15. bardzo fajnie się prezentuje to mydełko :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Hmm mydełko wygląda ładnie (ja sobie cenie właśnie minimalizm) i sam fakt, ze działa lepiej niż niejeden peeling jest wielkim plusem, bo trudno znaleźć na rynku coś, co dobrze oczyści twarz. Jestem ciekawa też tego dziwnego zapachu!

    http://infinitateanimarum.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  17. Już ktoś mi mówił o nim ! Spróbuję, jak skończy mi się Aleppo z czarnuszką. Dobrze, że podałaś, gdzie można je nabyć.

    OdpowiedzUsuń
  18. O! Ciekawa rzecz! Skoro usuwa zaskórniki - muszę się zainteresować tym mydłem. Zachęciłaś mnie również tym, ze mydło działa lepiej niż peeling :D
    Musze je kupić!

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja miałam jakieś inne mydło węglowe, bo jak przyszło mi to po otwarciu koperty tak mnie bolała głowa od jego zapachu, że oddałam go TŻ :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Ooo, myślę, że moja buźka by je bardzo polubiła! :))
    Wygląda na to, że ma fantastyczne działanie :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Jestem ciekawa jak spisałoby się na mojej buźce ;) muszę wypróbować .

    OdpowiedzUsuń
  22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  23. Mega mnie zaciekawiło. :)

    OdpowiedzUsuń
  24. jeszcze o takim nie słyszałam, ale podoba mi się, że nie pachnie intensywnie jak zwykłe mydła

    OdpowiedzUsuń