7 marca 2021

PRODUKTY OKULISTYCZNE JAKIE POPRAWIĄ FUNKCJONOWANIE TWOICH OCZU

Witam

Wzrok to jeden z narządów bez jakiego człowiek nie mógłby na co dzień normalnie wykonywać wielu czynności. W tym trudnym czasie trwającej pandemii oczy są także narażone na przenikania wirusów i bakterii do organizmu. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jakim są łatwym kanałem przesyłowym dla wielu "nieproszonych gości." Aby zapewnić im bezpieczeństwo, warto zacząć stosować produkty oparte na silnie antyseptycznym ozonie, takie jak krople do oczu Ozodrop® i kompresy Ozolid®.Ozon (O3), nazywany czasami "aktywnym tlenem", to gaz, którego cząsteczka zawiera trzy atomy tlenu zamiast dwóch, czyli o jeden więcej od tlenu, którym oddychamy. Ozon jest gazem bardzo niestabilnym i szybko przekształca się w tlen.

Ozon znalazł szerokie zastosowanie w medycynie, a od niedawana także w okulistyce. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ozonowanego oleju roślinnego opartego na formule LipozonEye®. Ponieważ ozon łatwo rozpada się już w temperaturze pokojowej, zastosowanie tej formuły i zamknięcie jego cząsteczek w liposomach LipozonEye® pozwala na stopniowe uwalnianie gazu, a cały proces staje się stabilny, jednocześnie nie zmniejszając działania antyseptycznego ozonu.

Dodatkową zaletą wykorzystania ozonowanego oleju roślinnego jest fakt, że preparaty go zawierające nie wymagają stosowania konserwantów, dzięki czemu są bezpieczne i nie wywołują podrażnień oraz alergii.
Ozodrop® i Ozolid® – nowe produkty okulistyczne z ozonemOzodrop® to krople oczne oparte niezawierającym konserwantów ozonowanym oleju roślinnym w formie liposomów i hypromelozie, zawartych w opatentowanej formule LipozonEye®.

Atomowy tlen, który uwalnia się w wyniku rozpadu ozonu, wykazuje aktywność wobec wszystkich możliwych patogenów obecnych na oku – wirusów, bakterii, grzybów a także pasożytów (nużeniec). Dodatkowo, preparat działa na powierzchnię oka natłuszczająco, nawilżająco, kojąco i ochronnie.

Obecność oleju roślinnego w formie liposomów wspiera stabilizację warstwy lipidowej filmu łzowego, ograniczając parowanie warstwy wodnej, co zapewnia natychmiastową ulgę dla oczu.

Ozodrop® jest wskazany w celu dezynfekcji, nawilżenia oraz ochrony rogówki przed i po operacjach chirurgicznych okolic oczu, a także w przypadku urazu oka. Może być z powodzeniem stosowany jako środek łagodzący objawy związane z zapaleniem, niezależnie od jego przyczyny.

Ozodrop® jest skutecznym rozwiązaniem w leczeniu zespołu suchego oka (ZSO), w tym również w podrażnieniach spowodowanych czynnikami środowiskowymi lub noszeniem soczewek kontaktowych. Jest znakomitym wyborem w przypadku wszelkich zmian powierzchni oka spowodowanych niestabilnością filmu łzowego, w tym u pacjentów z nawracającymi infekcjami oka, niezależnie od ich etiologii.

💧Moim zdaniem. Kropelki znajdują się w buteleczce niedużych rozmiarów z kroplomierzem. Ich pojemność to 8 ml. Po zapuszczeniu kropel oczy otrzymują komfort, działają one nawilżająco i ochronnie.

Obecność oleju roślinnego i liposomów wspiera stabilizację warstwy lipidowej filmu łzowego, ograniczając parowanie warstwy wodnej, co zapewnia natychmiastową ulgę dla oczu. Ich zaletą jest to, że można ich używać podczas noszenia soczewek kontaktowych.

Kompresy Ozolid® zostały opracowane specjalnie w celu mechanicznego usuwania z rzęs oraz powiek wydzielin oka, powstających w wyniku stanów zapalnych, zapewniając jednoczesną dezynfekcję oczyszczanych powierzchni. Ozonowany olej roślinny w formie liposomów rozpuszcza i zmiękcza wydzieliny oczne, ułatwiając ich mechaniczne usunięcie.

Ozolid® jest wskazany w połączeniu z terapiami chorób o podłożu alergicznym, zapalnym lub zakaźnym, takich jak zapalenie brzegów powiek, zapalenie brzegów powiek i spojówek, jęczmień itp. Jest również wskazany do codziennej higieny przed i po operacji chirurgicznej oka, w przypadku urazu okolic gałki ocznej oraz podczas leczenia niedrożności dróg łzowych. Stosowanie kompresów Ozolid® może skutecznie zredukować ryzyko infekcji wywołanych przez bakterie i inne patogeny znajdujące się na powiekach i rzęsach. Dzięki swojemu składowi, kompresy mogą być stosowane codziennie, w celu utrzymania prawidłowego stanu okolic oczu. 
👤Moim zdaniem. 
Kompresy w ilości 20 sztuk dostajemy w kartonowym pudełeczku. Każdy z nich zapakowany jest oddzielnie tak jak w przypadku jednorazowych chusteczek nawilżających. Gazy są wystarczających rozmiarów jak widać na zdjęciu. Spokojnie możemy przetrzeć oczy wykonując przy tym kilka swobodnych ruchów. Osobne kompresy są jednokrotnego użytku. Nasączono je roztworem opartym na niezawierającym konserwantów ozonowanym oleju roślinnym w formie liposomów, i hypromelozie, zawartych w opatentowanej formule LipozonEye®. 
Ozolid® oddziałuje zabezpieczająco, nawilżająco i oczyszczająco na rzęsy i powieki. Dla mnie kompresy są solidnie mokre, ale nie lejące, dlatego nie obawiam się, że zaraz po otwarciu będzie się z nich sączył roztwór. 
Kompresy można stosować codziennie w zależności z jaką dolegliwością się zmagamy.

Każdy z kompresów Ozolid® jest indywidualnie zapakowany o czym wspominałam. Dlatego w zależności od potrzeb można je przed użyciem podgrzać (np. terapia zespołu suchego oka, zapalenie brzegów powiek) lub schłodzić (np. obrzęki powiek, po zabiegach operacyjnych).


A teraz dobra wiadomość dla moich czytelników:)))
❤❤❤Mam dla Was kod 👀  wzrokok/uzb  👀uprawniający do zniżki 20% na wszystkie produkty ze sklepu wzrokok.pl.

 Jest on ważny do 4 kwietnia 2021.❤❤❤
pozdrawiam - Magda 

19 komentarzy:

 1. Te kropelki by mi się przydały na moje wiecznie wysuszone oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kropelki do oczy to coś co by się mogło mi przydać ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. O to coś dla mnie. Mam problem z wysuszonymi oczami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Problem wysuszonych oczu dotyka wiele osób. Także takie krople są bardzo przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem okularnica więc promocja tych produktów bardzo przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę,że te produkty mogłyby mi się przydać zwłaszcza latem - bo wtedy najczęściej dokucza mi zapalenie spojówek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie nie mam żadnych problemów ze wzrokiem ale ostatnio dużo pracuję przy komputerze i krople by mi się chyba przydały.

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie nigdy nie stosowałam takich kropli ale jak tak patrze to przydałyby mi się czasem

  OdpowiedzUsuń
 9. Wpis i polecajka dla mnie, dużo ostatnio pracuję na komputerze, a moje oczy przy tym cierpią :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na razie nie mam tego problemu, ale kto wie, teraz znowu mam dużo rzeczy zdalnych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przydałyby się moim oczom te produkty

  OdpowiedzUsuń
 12. Jutro idę do lekarza, by przepisał mi okulary, bo już mało co widzę ze świata widzialnego. Temat dla mnie na czasie!

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeszcze nie mam problemów z oczami, ale ostatnio mam tyle pracy przed kompem, że coś takiego na pewno mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Moim oczom brakuje nawilżenia, więc takie produkty to zdecydowanie dla mnie. Warto dbać o oczy.

  OdpowiedzUsuń
 15. odkąd nosze okulary dowiedziałam się na własnej skórze jak ważna jest pielęgnacja oczu, także na pewno skorzystam z polecenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Kropelki muszę podsunąć mężowi ponieważ on sięga po nie dość często. Dziękuję za polecenie

  OdpowiedzUsuń
 17. zawsze mam w apteczce krople bo z moimi wrażliwymi oczyma bywa różnie. często pieką, są podrażnione

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie znałam wcześniej tego produktu ;O ! Dzięki, przyjrzę się mu.

  OdpowiedzUsuń