13 stycznia 2022

DOMOWA BIBLIOTECZKA: Cordelia Frost /Russian Devil/

 Witam


Russian Devil

Autor: Cordelia Frost - studiuje nauki społeczne, aktualnie pisze pracę magisterską. Kocha czytać i pisać, co odkryła kilka lat temu. Od dawna kieruje się zasadą, że tworzy to, co sama najchętniej by przeczytała. Jest aktywna na platformie Wattpad. W swoich opowieściach łączy elementy romansu i mafii, w przyszłości chciałaby spróbować sił także w innej tematyce.

W czytaniu potrzebuję zmian, nie trzymam się jednego rodzaju literatury. Dawniej, owszem nie dopuszczałam wielu książek do siebie i po pewnym czasie czytanie przestało mnie cieszyć. Odkąd urozmaicam sobie wieczory różnymi gatunkami to zauważyłam, że i książek więcej czytam.

Tym razem postawiłam na romans ze szczyptą sensacji, erotyki i tajemnic. Brzmi ciekawie, a jak treść wypadła w moim odczuciu? Zaraz się dowiecie.Russian Devil to debiut autorki. Od pewnego już czasu lubię postawić na nowego pisarza bo ten świat skrywa jak dotąd nieodkryte perełki z każdej dziedziny w tym i ze świata pisarskiego. Jak na pierwszą wydaną książkę z małymi uszczerbkami czyli chodzi mi o mało rozwinięte niektóre wątki to całość wypadła dość pozytywnie. Widać, że autorka miała pomysł, przemyślanych bohaterów zwłaszcza płci męskiej.

Rodion Aristow to prawdziwy mafijny książę, dziedzic nielegalnej fortuny, przy której nawet majątek rodziny Belovów wypada blado.

To nieokiełznany mężczyzna mega przystojny i charakterny jaki za wszelką cenę dąży by Mavis była jego. Jest uparty i trochę nieprzewidywalny? Nie brakuje mu arogancji. Pieniądze nie są dla niego aż tak ważne jak osiągnięcie celu. To prawdziwy rosyjski diabeł nie bojący się konsekwencji.

Myślę, że dzięki takiej postaci ta książka nie była nudna i zdziwiłabym się mocno jeżeli ktoś by ją tak podsumował. Dodam, że pewnym sensie przeciwieństwem Rodiona jest Mavis spokojna i mająca własne zdanie osoba.

Z kolei Mavis Belov to córka właściciela znanej sieci hoteli, od dziecka oswojona z paparazzimi i ze wścibską prasą.

Ta dwójka głównych bohaterów żyjących w swoich światach, nagle się spotyka. Ich światy krzyżują się przez przypadek na imprezie charytatywnej. To wtedy rozpoczyna się akcja w jakiej nie brakuje wątków zbrodni, namiętności i uczuć. Jedynie jak dla mnie mogły one być bardziej rozwinięte – autorka jakby bała się iść do przodu i starannie je kończyła. Szkoda, bo potencjał niektórych z nich był naprawdę obiecujący.

Dwa odmienne charaktery jakie dla uczucia potrafią zmienić swoje osobowości zwłaszcza Rodion.

Książka ma zaledwie 200 z niewielkim haczykiem stron. Można ją przeczytać w dzień lub parę wieczorów. Okładka przyznacie, że jest intrygująca zwłaszcza w oczach kobiet. Na mnie zrobiła dobre wrażenie, bo potrzebowałam pewnej odmiany, a decydując się między innymi na romans właśnie tego mi było trzeba na grafice. Język jest prosty, przez co treść czyta się sprawnie.

pozdrawiam - Magda

8 komentarzy:

 1. Oj tak okładka intrygująca, ale póki co po pozycję nie sięgnę. Mam mnóstwo innych do przeczytania. Przyjechały niedawno z Polski. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię buszować po twórczości nieznanych mi pisarzy, odkrywać nowych ulubionych, wyczekiwac ich kolejnych książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo rzadko sięgam po takie książki, ale jednak zdarza się ;) Może kiedyś:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Młoda autorka widzę. Rzadko sięgam po debiuty, ale kto wie może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrząc na okładkę nigdy nie sięgnęłabym po tę książkę. Tematyka też nie moja, więc raczej się nie skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. ruskie diabły? to musi być ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że to jedna z tych książek które mogą spodobać się mojej siostrze.

  OdpowiedzUsuń