1 stycznia 2022

ZALETY PICIA HERBAT NA BAZIE SUSZU Z KONOPI

Witam

Smakoszem herbat chyba byłam od zawsze. Pamiętam, że ten napój piłam z ochotą, a w miarę upływającego czasu zauważyłam, że zaczynam zgarniać ze sklepowych półek coraz to nowe, dla mnie nie znane rodzaje herbat. Ostatnio moje kubki smakowe poznały bardzo wyjątkowe herbaty bo przygotowano je na bazie liści konopi Felina.




Oto kilka zalet picia herbat z 
liści konopi Felina:

💛 napar z konopi jest bardzo skuteczny w łagodzeniu bólu,
💛 konopie wpływają na napięcie w stanach lękowych, zapewniając rozluźnienie organizmu 
💛 herbata z konopi pomaga w zasypianiu, wypita wieczorem działa uspokajająco, kończąc problemy z bezsennością
💛 pozytywnie wpływa na osoby zmagające się z depresją
💛 podczas miesiączek takie herbaty łagodzą bóle
💛 napar z konopi znakomicie oczyszcza wątrobę, żołądek i nerki. Poza tym właściwie zaparzona herbata konopna, dzięki wysokiej zawartości białka roślinnego, spowalnia trawienie i reguluje wszelkiego rodzaju skoki cukru we krwi
💛 picie naparu z konopi może ułatwiać walkę z uporczywymi objawami migreny, uspokajać bolesne skurcze mięśni i wspierać proces leczenia chorób układu nerwowego.



Jeżeli jesteście zafascynowani takimi naparami to mogę wam polecić kilka wariantów ze sklepu Sativa. W ostatnich tygodniach przed seansem wieczornym jest ze mną świeżo zaparzona filiżanka herbaty. Do wyboru mam: herbatkę konopno-owocowo: zimowy poncz, malina z lipą i owoce leśne.

Każdy smak to 45 g suszu. Mieści się w foli jaką ozdabia karton. Polecam zaraz po rozpakowaniu przesypać herbatę do pojemnika, myślę, że w każdej kuchni doszukać się można pudełeczek w jakich przechowuje się owocowe herbaty.




Proponowane herbaty powstały na bazie konopi siewnej Felina. Roślina ta pochodzi wyłącznie z europejskich upraw, na których nie stosuje się sztucznych nawozów i oprysków chemicznych. W momencie odpowiedniej dojrzałości, podczas słonecznej pogody, konopie są ścinane, a następnie suszone w naturalnych warunkach. Susz przeznaczony do zaparzania wypełniony jest składnikami odżywczymi, a w połączeniu z owocami herbatka konopna działa pozytywnie na nasze „centrum dowodzenia”, czyli układ nerwowy i mózg, a przez to na cały organizm.



Jak przygotować herbatę?
Susz zalać wrzącą wodą o temperaturze 100 °C, w stosunku 1 łyżeczka na filiżankę. Parzyć 8-10 min pod przykryciem, a następnie odcedzić.

Herbatka konopno owocowa "ZIMOWY PONCZ" jest wersją limitowaną:)
To idealne połączenie konopi oraz aromatycznych przypraw i owoców. Aromat herbatki sprawia, że nie da się przejść obok tego naparu obojętnie - dla jednych szybko staje się on nieodzownym elementem długich zimowych wieczorów, dla drugich możliwością rozgrzania się w chłodniejsze dni.

Skład mieszanki: Hibiskus 46%, liście konopi włóknistej 22%, jabłko 10,9%, cynamon, goździki, skórka pomarańczy, anyż.



Herbatka konopno owocowa "MALINA Z LIPĄ"
MALINA Z LIPĄ - to oryginalne połączenie owoców, gwarantujące doskonały zastrzyk energii na cały dzień!

Skład mieszanki: Hibiskus 32,6%, liście konopi włóknistej 22%, malina 9,3%, aronia, owoc dzikiej róży, lipa 10%, jabłko, aromat.

Herbatka konopno owocowa "OWOCE LEŚNE"
Owoce leśne - to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników leśnych smaków. Kompozycja na bazie hibiskusa jest bogata w idealnie dobrane owocowe połączenia. Owoce lasu to obowiązkowa propozycja na jesienne wieczory. Herbata wyśmienicie smakuje zarówno na gorąco jak i na zimno.

Skład mieszanki: Hibiskus 46,6%, liście konopi włóknistej 22%, jabłko 9,3%, jeżyna liofilizowana, malina, czarny bez, aromat, owoce jeżyny i poziomki.

💚💚💚
Ogólnie picie herbaty z konopi przynosi wiele korzyści, jeżeli taki napar przygotowujemy sobie nie przekraczając wskazanych ilości. Bo znając powiedzenie "co za dużo to nie zdrowo" takie herbatki mogą np. spowodować senność. Dlatego warto jest zapoznać się z dawkowaniem.

pozdrawiam - Magda

11 komentarzy:

  1. "ZIMOWY PONCZ" brzmi intrygująco, szkoda że wszędzie jest hibiskus ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapachu konopi nie znoszę, nie wiem czy bym przełknęła, mimo dodatków :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Też lubię herbatę, ale zwykłą czarną, ewentualnie owocową. Nie eksperymentuję w tym temacie, nie próbuję nowych smaków.

    OdpowiedzUsuń
  4. z chęcią sobie kiedyś wypróbuje taką herbatkę z czystej ciekawości :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Raczej nie kusi mnie taka herbata z konopi, nie lubię tego zapachu

    OdpowiedzUsuń
  6. Jeśli chodzi o herbatę zazwyczaj stawiam na klasykę. Wiem komu polecić te propozycje.

    OdpowiedzUsuń
  7. Zdecydowanie to herbatka dla mnie! Dzięki za ten wpis, na pewno kupię!

    OdpowiedzUsuń
  8. Co za herbaty, lubię tradycyjne, nie wyszukane smaki.

    OdpowiedzUsuń
  9. Hmm, ja jestem miłośniczką kawy. Ale z chęcią sięgam po nowe smaki i jestem otwarta. Może wreszcie pokocham też herbatę

    OdpowiedzUsuń
  10. Takich herbat jeszcze nie piłam, ale chętnie bym spróbowała. Zwłaszcza ten zimowy poncz mnie kusi :)

    OdpowiedzUsuń