15 stycznia 2025

KIEDY NASZ TELEFON SIĘ PRZEGRZEWA, KILKA PORAD

 Witam

 Praktycznie każda osoba w dzisiejszych czasach posiada telefon komórkowy. Ułatwia on nam kontakt z innymi. Jedni traktują go wyłącznie do dzwonienia i esemesowania, ale grono i to spore traktuje komórkę jako coś więcej. Dlaczego? Bo w każdej chwili można z niej posłuchać ulubionej muzyki, zagrać w grę, skorzystać ze SM. 
 
Czasami jednak przesiadujemy ze smartfonem za długo i następuje jego przegrzanie. Jest to naturalne zjawisko, ale kiedy przekroczymy pewien próg to zaczynamy odczuwać dyskomfort cieplny w dłoniach. 


 
Dlaczego więc, telefon się grzeje?

  • Może on być przechowywany w złych warunkach np.: wystawiony bezpośrednio na słońce lub teraz zimą obok grzejnika, a na dodatek jest on umieszczony w szczelnym etui jakie zakłóca odprowadzanie ciepła.
  • Inną przyczyną mogą być błędy oprogramowania lub danej aplikacji. Wtedy procesor nagminnie pracuje jest przeciążony i telefon zaczyna się grzać.
  • Kilka aplikacji działających w tle naraz może spowodować, że następuje obciążenie systemu, co po dłuższym czasie może skutkować przegrzewaniem się telefonu.
  • Tak błaha czynność jak ładowanie może również się przyczynić do jego nagrzania. Przyczyną są tutaj niskiej jakości ładowarki.

Czy są sposoby by temu zapobiegać?

  • Możemy pozbyć się z telefonu zbędnych aplikacji.
  • Po prostu wyłączyć telefon, aby temperatura sama spadła.
  • Dobrym pomysłem jest ściągnięcie etui lub pokrowca.

Jeżeli nasz smartfon jednak za często się nagrzewa lub mamy inny z nim problem to warto jest go oddać w profesjonalne miejsce jak np.: telefonarium.pl

Serwis ten znajduje się we Wrocławiu. Dlatego, mieszkańcy tego miasta mogą skorzystać z fachowców, którzy zajmują się profesjonalną obsługę klienta. Duża większość awarii realizowana jest na poczekaniu, dzięki wieloletniemu doświadczeniu. 

#współpraca

pozdrawiam - Magda

5 komentarzy:

  1. Bardzo ciekawy wpis , ja zauważam czasem jak podczas ładowania tak sie dzieje. Pozdrawiam Monika F

    OdpowiedzUsuń
  2. To prawda, że telefony komórkowe stały się nieodłączną częścią naszego życia. Z jednej strony pełnią podstawową funkcję – pozwalają na szybki kontakt z innymi, ale z drugiej strony oferują całą gamę dodatkowych funkcji, które zmieniają sposób, w jaki spędzamy czas. Telefon to nie tylko narzędzie komunikacji, ale także centrum rozrywki – umożliwia słuchanie muzyki, granie w gry, przeglądanie mediów społecznościowych, czy nawet organizowanie dnia. To właśnie te dodatkowe możliwości sprawiają, że coraz więcej osób traktuje komórkę jako coś więcej niż tylko urządzenie do dzwonienia.

    OdpowiedzUsuń
  3. Z przegrzewaniem telefonu mam problem latem w samochodzie. W innych porach roku, na szczęście, się To nie zdarza.

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawy wpis, ja parę razy zostawiłam telefon na słońcu i już zaczęły się wyświetlać komunikaty o przegrzaniu telefonu - także, nie polecam. :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Czasami się u nas zdarza, że mąż albo któreś z dzieci zostawią telefon w samochodzie w upalny dzień, wtedy nie wiadomo co z nim robić.

    OdpowiedzUsuń