Witam
Ilościowo jest różnie z flakonikami, ale przypuszczam, że wód perfumowanych mam najliczniejszą gromadę. Perfum zaledwie kilka sztuk, a wód toaletowych najmniej. Dlaczego poruszam w dzisiejszym poście temat ‘zapachowy’? Większość z Nas mówiąc o zapachach używa słowa perfumy. Chcę wyjaśnić na czym polegają różnice między poszczególnymi rodzajami pachnideł?
Najdroższe są czyste perfumy, to w nich stężenie olejków wynosi od 15 % - 30 %. Wyróżnia ich długotrwałość zapachu, wystarczy zaledwie kropelka by pachnieć intensywnie przez bardzo długo. Producenci umieszczają je w małych objętościowo buteleczkach, zazwyczaj nie przekraczając 15 ml. To zaleta, możemy wtedy z łatwością zabrać ulubieńców ze sobą. Na kartonikach lub właściwych szklanych opakowaniach występują pod nazwą: Perfum lub Perfume. Perfumy to kompozycja zapachowa powstała na skutek połączenia różnego rodzaju olejków roślinnych.
W skrócie przedstawiłam czym charakteryzują się poszczególne grupy zapachowe. A od czego zależy ogólnie trwałość zapachu?
- po pierwsze, zależy to od właściwości naszej skóry czyli chemii, osoby ze skórą suchą mają najmniejsze pole do popisu w utrzymaniu zapachu, ponieważ skóra taka trzyma zapach najkrócej
- drugą sprawą jest pora roku z temperaturą, perfumy reagują na wilgotność i temperaturę otoczenia, wpływ środowiska w którym ich używamy ma również spore znaczenie … tam gdzie sucho i zimno perfumy będą pachnieć powściągliwie, blisko skórnie i apatycznie – kiedy damy im ciepła i wilgoci, będą buchać z nad skóry ze zdwojoną mocą…
- ostatnią kwestią jest sama trwałość określona przez producenta, zależy ona w jakich proporcjach użył on składników w produkcji danego zapachu
Nuta Głowy: Kwiat papai, Neroli
Nuta Serca: Lilia wodna, Narcyz, Róża, Turecka róża, Zwartnica
Nuta Podstawowa: drzewo kaszmirowe, Drzewo sandałowe, Piżmo
Producent przedstawia ten zapach bardzo kobieco, głównym aromatem jest róża pomieszana z innymi kwiatami. Woda dodaje energii, która pobudza do życia i napawa optymizmem.
Zapach z 2016 roku. Flakonik ujmuje skromnością.
Bardzo fajne podsumowanie :)
OdpowiedzUsuńCiekawe porównanie i objaśnienia. Mi też marzy się kilka perfum z wyższej półki.
OdpowiedzUsuńCiekawy jestem tych zapachów :)
OdpowiedzUsuńPrzydatny wpis :) też chętnie poznałabym zapach Dolce Rosa Excelsa ;)
OdpowiedzUsuńLove.
OdpowiedzUsuńKilka lat temu bylam na lekcji na temat perfum w Paryżu i dowiedziałam sie tego samego co ty dziś przedstawiłaś ;) Więc świetna robota, bo nie każdy ma taką wiedzę;)
OdpowiedzUsuńBella
Kilka lat temu bylam na lekcji na temat perfum w Paryżu i dowiedziałam sie tego samego co ty dziś przedstawiłaś ;) Więc świetna robota, bo nie każdy ma taką wiedzę;)
OdpowiedzUsuńBella
najchętniej wybieram wody perfumowane jednak w swoich zbiorach mam też cudowne zapachy wód toaletowych . marzy mi się esencja alien apsolut, mam podstawowego aliena
OdpowiedzUsuńfajnie wszystko objaśnione :) no to teraz już wiem czym się różnią itp ;)
OdpowiedzUsuńDavidof piekny zapach.
OdpowiedzUsuńDobrze że napisałaś taki post :-) Uwielbiam perfumy o wysokim stężeniu :-)
OdpowiedzUsuńte Versace uwielbiam :)
OdpowiedzUsuńNie myślę o tym wybierając zapach :P
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący i wyczerpujący temat artykuł.
OdpowiedzUsuńKoncentracja perfum ważna jest przy ich wyborze wtedy unikniemy rozczarowania np. że pachą zbyt delikatnie lub zbyt krótko.
OdpowiedzUsuńDobrze wiedzieć, że im wyższe stężenie tym trwalszy zapach :)
OdpowiedzUsuńW zasadzie to kupuję zawsze wersję perfumowaną :)
OdpowiedzUsuń