19 kwietnia 2017

RÓŻNICE POMIĘDZY PERFUMAMI, WODĄ PERFUMOWANĄ ORAZ WODĄ TOALETOWĄ

Witam

Toaletka to miejsce dla mnie wyjątkowe. Przechowuję w niej nie tylko kolorówkę i pielęgnację, ale również różnego rodzaju zapachy w tym wody toaletowe, perfumowane i najszlachetniejsze perfumy.

Ilościowo jest różnie z flakonikami, ale przypuszczam, że wód perfumowanych mam najliczniejszą gromadę. Perfum zaledwie kilka sztuk, a wód toaletowych najmniej. Dlaczego poruszam w dzisiejszym poście temat ‘zapachowy’? Większość z Nas mówiąc o zapachach używa słowa perfumy. Chcę wyjaśnić na czym polegają różnice między poszczególnymi rodzajami pachnideł?



Najdroższe są czyste perfumy, to w nich stężenie olejków wynosi od 15 % - 30 %. Wyróżnia ich długotrwałość zapachu, wystarczy zaledwie kropelka by pachnieć intensywnie przez bardzo długo. Producenci umieszczają je w małych objętościowo buteleczkach, zazwyczaj nie przekraczając 15 ml. To zaleta, możemy wtedy z łatwością zabrać ulubieńców ze sobą. Na kartonikach lub właściwych szklanych opakowaniach występują pod nazwą: Perfum lub Perfume. Perfumy to kompozycja zapachowa powstała na skutek połączenia różnego rodzaju olejków roślinnych.





Wody perfumowane spotykane są pod nazwą Eau de Perfum. Ich stężenie olejkowe waha się między 8%, a 15%. Takie wody są tańsze od perfum i wydaje mi się, że są najczęściej używane wśród społeczeństwa. Wytrzymałością odbiegają od perfum, ale stosunek wytrzymałości pod względem zapachu mają dość wysoki.





Woda toaletowa - Eau de Toilette, zawiera raptem 4% - 8% stężenia olejków. To zapachy najsłabsze, najkrócej utrzymują się na skórze. Można stosować je na co dzień i aplikować nawet kilka razy w ciągu dnia.

W skrócie przedstawiłam czym charakteryzują się poszczególne grupy zapachowe. A od czego zależy ogólnie trwałość zapachu?

  •  po pierwsze, zależy to od właściwości naszej skóry czyli chemii, osoby ze skórą suchą mają najmniejsze pole do popisu w utrzymaniu zapachu, ponieważ skóra taka trzyma zapach najkrócej
  • drugą sprawą jest pora roku z temperaturą, perfumy reagują na wilgotność i temperaturę otoczenia, wpływ środowiska w którym ich używamy ma również spore znaczenie … tam gdzie sucho i zimno perfumy będą pachnieć powściągliwie, blisko skórnie i apatycznie – kiedy damy im ciepła i wilgoci, będą buchać z nad skóry ze zdwojoną mocą…
  •  ostatnią kwestią jest sama trwałość określona przez producenta, zależy ona w jakich proporcjach użył on składników w produkcji danego zapachu






Marzeniem moim jest poznać DOLCE & GABBANA Dolce Rosa Excelsa. Jest to woda perfumowana, nabyć ją można na perfumeria.pl

Nuta Głowy: Kwiat papai, Neroli
Nuta Serca: Lilia wodna, Narcyz, Róża, Turecka róża, Zwartnica
Nuta Podstawowa: drzewo kaszmirowe, Drzewo sandałowe, Piżmo

Producent przedstawia ten zapach bardzo kobieco, głównym aromatem jest róża pomieszana z innymi kwiatami. Woda dodaje energii, która pobudza do życia i napawa optymizmem.
Zapach z 2016 roku. Flakonik ujmuje skromnością. 



źródło

pozdrawiam - Magda

17 komentarzy:

  1. Bardzo fajne podsumowanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe porównanie i objaśnienia. Mi też marzy się kilka perfum z wyższej półki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy jestem tych zapachów :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Przydatny wpis :) też chętnie poznałabym zapach Dolce Rosa Excelsa ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kilka lat temu bylam na lekcji na temat perfum w Paryżu i dowiedziałam sie tego samego co ty dziś przedstawiłaś ;) Więc świetna robota, bo nie każdy ma taką wiedzę;)
    Bella

    OdpowiedzUsuń
  6. Kilka lat temu bylam na lekcji na temat perfum w Paryżu i dowiedziałam sie tego samego co ty dziś przedstawiłaś ;) Więc świetna robota, bo nie każdy ma taką wiedzę;)
    Bella

    OdpowiedzUsuń
  7. najchętniej wybieram wody perfumowane jednak w swoich zbiorach mam też cudowne zapachy wód toaletowych . marzy mi się esencja alien apsolut, mam podstawowego aliena

    OdpowiedzUsuń
  8. fajnie wszystko objaśnione :) no to teraz już wiem czym się różnią itp ;)

    OdpowiedzUsuń
  9. Dobrze że napisałaś taki post :-) Uwielbiam perfumy o wysokim stężeniu :-)

    OdpowiedzUsuń
  10. Nie myślę o tym wybierając zapach :P

    OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo interesujący i wyczerpujący temat artykuł.

    OdpowiedzUsuń
  12. Koncentracja perfum ważna jest przy ich wyborze wtedy unikniemy rozczarowania np. że pachą zbyt delikatnie lub zbyt krótko.

    OdpowiedzUsuń
  13. Dobrze wiedzieć, że im wyższe stężenie tym trwalszy zapach :)

    OdpowiedzUsuń
  14. W zasadzie to kupuję zawsze wersję perfumowaną :)

    OdpowiedzUsuń