23 lutego 2021

O DWÓCH SOLACH I MAŚLE NAGIETKOWYM OD MYDLISZKA.PL

Witam

Na punkcie soli do kąpieli miałam i mam hopla. Kupuję te kolorowe jakie nadają wodzie barwy i pięknego koloru i podnoszą komfort w trakcie kąpieli jak i te bardziej lecznicze mające spory wpływ na skórę. Życie trzeba sobie urozmaicać, dlatego u mnie taki misz-masz. 
Rzadko kiedy dostaję uczuleń, dlatego mogę sobie pozwolić na pewne luzy w wariantach drogeryjnych. Zupełnie inaczej podchodzę do soli jakie mają naturalne składy i są skierowane do konkretnego problemu skórnego.

Jak mam już zakupić taką sól to analizuję do czego się nadaje, co skrywa jej skład, jak prawidłowo jej użyć. W sklepie on-line Mydliszki znalazłam konkretne sole z czego się bardzo ucieszyłam, ponieważ pewne braki mogłam uzupełnić. Postawiłam na słoiczek Magnezowej soli do stóp z żywokostem i arniką oraz na Magnezową sól do kąpieli, Lawenda.


Bazą obu soli jest sól Epsom. Kąpiel w wodzie z zastosowaniem soli Epsom jest prostym i bezpiecznym sposobem suplementacji jonów magnezowych i siarczanowych. Jony magnezu mają możliwość przejścia przez skórę do krwiobiegu w wyniku osmozy. Magnez jako kofaktor, związek chemiczny, uczestniczy w ponad 300 reakcjach chemicznych, m.in.: biosyntezie kwasów nukleinowych, tłuszczów, białek, węglowodanów. Jest bardzo ważnym pierwiastkiem umożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie układów: mięśniowego, nerwowego, krążenia, kostnego.

Magnezowa sól do stóp z żywokostem i arniką


Skład: Sól Epsom, sproszkowany korzeń żywokostu, macerat koszyczka arniki na oliwie z oliwek, naturalne olejki: miętowy, z drzewka herbacianego.

Jestem obeznana z różnymi składnikami w kosmetykach, ale z korzeniem żywokostu spotkałam się pierwszy raz i to w tej soli. Występuje on tutaj pod postacią sproszkowaną. Symphyti radix jest znany jako remedium na bóle mięśniowe i urazy stawowe. W korzeniu żywokostu znajduje się allantoina (1-3%), która pobudza regenerację tkanek, szczególnie nabłonkowej i działa przeciwzapalnie. Mukopolisacharydów jest ok. 29-30%. Zawartość pirokatecholowych garbników wynosi 2,4-3%, a karotenu ok. 0,63%. Ważnymi składnikami czynnymi są również: glikozydy fenolowe, beta-sitosterol, kwas krzemowy, saponiny sterydowe i trójterpenoidy. Śluzy żywokostu zbudowane są z kwasu d-glukuronowego, mannozy, ksylozy, arabinozy i ramnozy. Korzeń zasobny w wapń, żelazo, fosfor, mangan, kobalt, witaminę B1, B2, B12, C i P.

Moczenie stóp to u mnie stały zabieg. Przynajmniej dwa razy w miesiącu zasiadam przed tv na niespełna godzinkę i moczę stopy nie tylko dla ładnego ich wyglądu. Decydując się na tą sól chciałam pozbyć się nadmiernej potliwości jaka w butach zimowych dopadła mnie tego sezonu. Udało się!

Oprócz tego moczenie stóp przyniosło nawilżenie suchej skóry między palcami, a pękające pięty jakie płatają mi figle zostały ukojone. 

Sól ta ma specyficzny zapach. Jest on dość mocny z początku. To olejek miętowy i z drzewa herbacianego powodują, że zaraz po uchyleniu wieczka dopada nas woń jaka cudownie działa na drogi oddechowe - czuję się jak przy inhalacji.

Sposób użycia:

Polecana kąpiel stóp w temp. 35-38 stopni do 1 godziny: 
  • relaksacyjna 1 łyżka soli magnezowej do stóp na miskę wody rozluźniająca po wysiłku oraz 
  • w przypadku bólu mięśni i stawów 50 g soli na 5 litrów wody
Magnezowa sól do kąpieli. Lawenda



Skład: Sól Epsom, naturalny olejek lawendowy.

Przygotowując sobie kąpiel odprężającą zwracam uwagę na użytą sól. Proponowana przed pracownię Mydliszki sól z olejkiem lawendowym daje nie tylko odprężenie i działa rozluźniająco na mięśnie. Kąpiel z jej obecnością potrafi uspokoić, dlatego zawsze przyjemnie mi jest zasnąć zaraz po niej.

Tą sól wykorzystuję także jako peeling. Jej drobne ziarenka nie są ostre, ale pomimo tego złuszczają skórę nadając jej gładkości i miękkości. Jeżeli jesteście fankami lawendy to jej zapach będzie dla was idealny. Ja z racji tego, że od zawsze lubowałam się w lawendzie wybrałam z uśmiechem na twarzy ten, a nie inny słoiczek.

Polecana kąpiel w temp. 35-38 stopni do 1 godziny: 
  • relaksacyjna 3 łyżki soli magnezowej na pół wanny wody, rozluźniająca po wysiłku oraz 
  • w przypadku bólu mięśni i stawów 50 g soli na 5 litrów wody



Soli do kąpieli nie należy stosować codziennie, ponieważ mogą podrażniać skórę lub ją intensywnie przesuszać. I tu umiar wskazany.

Sole jakie możemy znaleźć w wielu miejscach oferowane na polskim rynku pojawiły się kilkanaście lat temu. Są to stosunkowo tanie sole, chyba, że poszukujemy "tych lepszych" posiadających wyłącznie olejki eteryczne lub inne naturalne komponenty.



W ten chłodny czas jaki mam nadzieję niedługo się skończy dłonie u mnie są w kiepskim stanie. Jeżeli chociaż na chwilę nie ubiorę rękawiczek, kiedy jestem poza domem to od razu odczuwam dyskomfort. Pani Kasia - pomysłodawczyni Mydliszka.pl ukręciła bezkonkurencyjne Masło do pielęgnacji dłoni z nagietkiem.

Do wyboru jest kilka pojemności tego cudaka. Mój słoiczek to 120 ml i spokojnie starczy mi go do końca zimy, a nawet do początku wiosny.

Gdy tylko wzięłam to masło do dłoni byłam ciekawa jego zapachu. Zaskoczyła mnie jednak jego wizualna część. Bo pod wieczkiem napotkałam rozetki jak z bitej śmietany zdobiące tort. Pod opuszkami palców ta kremowa konsystencja rozpuszcza się i tak przyjemnie "pryska". Jest lekka i pachnie cytrusami.

Skład prezentuje się tak: masło shea, macerat z kwiatów nagietka na oliwie z oliwek, olej z pestek moreli, masło mango, mleczan sodu, naturalny olejek cytrynowy.
Masło pielęgnujące do dłoni z nagietkiem powstało na bazie wyciągu z koszyczka nagietka. Wykorzystane zioło to zioło lecznicze, przebadane, odpowiadające wymogom Farmakopei Polskiej XI.
  • Olej z pestek moreli spowoduje, że skóra szybko się odbuduje, stanie się jedwabista, gładka i zdrowa. Olej ten dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.
  • Masło mango nawilży skórę, odżywi, załagodzi podrażnienia, Szczególnie polecane łagodząco przy alergiach skórnych.
  • Mleczan sodu jest składnikiem naturalnego czynnika nawilżającego w naskórku NMF (Natural Moisturizing Factor), odpowiadającego za utrzymanie odpowiedniego bilansu wodnego skóry.
Masło po wsmarowaniu sprawia, że skóra zostaje nawilżona. Jest ono tłustawe, ale nie dziwię się, przecież analizując skład mamy w nim masła i olejki. Na skórze zostawia film, na szczęście po czasie się mocno wchłania i nie odczuwam lepkości, jaka nie jest nigdy mile widziana. Mnie przynajmniej zawsze drażni. 

Masło likwiduje suche skórki i to uczucie suchości. Przy okazji goi drobne ranki i działa regenerująco. Z bólem serca musiałam go zacząć używać, przez wyschniętą skórę. Najbardziej mi było szkoda tych rozet jakie zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.




Dogadzacie sobie podczas kąpieli zimą? Stosujecie sole? 
A jak wygląda wasza opieka dłoni, kiedy za oknem jeszcze chłodno?

pozdrawiam - Magda

20 komentarzy:

  1. Ostatnio rzadko korzystam z kąpieli w wannie, ale może kiedyś ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam jeszcze tych kosmetyków, ale możliwe, że je wypróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam tego sklepu ale koniecznie muszę tam zajrzeć :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Żałuję, że nie mam wanny, takie kosmetyki mnie omijają ; )
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Nigdy nie używałam soli do kąpieli. Chyba musze w końcu to zmienić póki mam wannę :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Staram się przez cały rok korzystać z kremu do rąk :) Ale zaintrygowałaś mnie tym masłem. Piękna konsystencja

    OdpowiedzUsuń
  7. Wspaniałe kosmetyki, aż chciałoby sie spróbować 👍

    OdpowiedzUsuń
  8. ale one zachęcająco wyglądają.

    www.natalia-i-jej-świat.pl

    OdpowiedzUsuń
  9. O, taka sól do stóp by mi się przydała, lubię czasem zrobić sobie takie domowe spa i korzystać z fajnych produktów.

    OdpowiedzUsuń
  10. Sole i masło chętnie bym wypróbowała :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja akurat sole kupuje bardzo sporadycznie, ale te wyglądają zachęcająco.

    OdpowiedzUsuń
  12. Z soli do kąpieli korzystam rzadko - raczej stawiam na natłuszczające, nawilżające propozycje :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Masło z nagietkiem jest ciekawe. Nagietek ma wspaniałe właściwości :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Lubię sole do kąpieli, umilają czas spędzony w wannie i pozwalają się zrelaksować. Nie gardzę także kulami i piankami

    OdpowiedzUsuń
  15. Sole do kąpieli bardzo lubię, więc chętnie bym się na nie skusiła. Nie ma to jak relaks w pachnącej wodzie :)

    OdpowiedzUsuń
  16. mam spory zapas soli do kąpieli, ale te wyglądają zachęcająco

    OdpowiedzUsuń
  17. W sumie natchnęłaś mnie, żeby robić co jakiś czas namaczanie stóp, właśnie siedząc przed telewizorem. Że też na to wcześniej nie wpadłam, zamiast szorować pięty czy wklepywać kremy.

    OdpowiedzUsuń
  18. Soli do stóp używam dość często, tej nie znam. Takie moczenie stóp bardzo dobrze działa także na krążenie krwi, więc warto je robić :)

    OdpowiedzUsuń