3 maja 2022

DONOWA BIBLIOTECZKA - LEŚNY NIEZBĘDNIK RODZINNY. PORADNIK SURVIVALU I BUSHCRAFTU.

 Witam


Lata 80/90 to czas kiedy bardzo dobrze wspominam. Dorastałam powiedzmy w zupełnie innym świecie niż obecna młodzież. Komórki czy komputery nie były tak rozpowszechnione, ogólnie technologia nie była na tym poziomie co teraz. Dlatego wolny czas wraz z rodzicami czy z rówieśnikami ze szkoły spędzałam na wycieczkach, grach - po prostu aktywnie. 

Teraz możemy na każdym kroku zauważyć, że życie dzieciaków kręci się zupełnie inaczej. Sporo czasu spędzają one same, a jedynymi kompanami są: wspomniany komputer lub komórka.

Uważam, że sporo zależy od dorosłych w jaki sposób dzieci spędzają czas. Dlatego książka Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu i bushcraftu będzie odpowiednia i pełna inspiracji.


Wypad z dziećmi do lasu połączony z noclegiem? Brzmi jak doskonały przepis na przygodę! Tym bardziej że dziś, w cyfrowych i sterylnych czasach, każdy kontakt z żywą przyrodą jest bezcenny. Leśne biwakowanie to wymarzona okazja do świetnej zabawy i zarazem nauki. By jednak móc w pełni cieszyć się spotkaniem z naturą, uniknąć stresu i wykorzystać wszystkie możliwości tej formy wypoczynku, warto wszystko zaplanować i właściwie się przygotować.

Tylko co to znaczy "właściwie"? Odpowiedź przynosi właśnie ta książka. Począwszy od kwestii zupełnie podstawowych, takich jak co, w jaki sposób i do czego spakować, poprzez propozycje biwakowych gier i zabaw, skończywszy na zaawansowanych poradach dotyczących przetrwania w lesie ― znajdziecie tu wszystko.
Czytajcie, pakujcie się i w drogę ― las czeka!
O autorze

Paweł Frankowski - z wykształcenia prawnik i informatyk, z zamiłowania głodny survivalowej wiedzy badacz. Uwielbia naturę. Jest trenerem etyki outdooru oraz fanem rozwiązań w stylu MacGyvera. Członek Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu. Kiedy może, przemierza Polskę rowerem. Autor popularnych książek o survivalu miejskim (preperingu), survivalu zielonym (leśnym), bushcrafcie, a także poradnika dotyczącego bikepackingu. Publikuje artykuły w Biuletynie Surwiwalowym.

💚💛💜💙

Od zawsze dzieci czy dorośli lubili las, przyrodę to piękno jakie stworzyła natura. Mijające lata jakby zatrzymały pewien rodzaj rozrywki i wspólnego spędzania czasu. Dorośli wciąż są zajęci swoimi sprawami, a dzieci w wielu momentach są pozostawione same sobie. Ta książka może nie jest odkrywcza, ale możemy dzięki niej zorganizować bezpieczny wypad do lasu z dala od cywilizacji.

Książka powinna trafić w ręce nie tylko rodziców, ale także wychowawców, leśnych edukatorów, animatorów czasu wolnego oraz wszystkim którzy pracują na co dzień z dziećmi. Sprawdzi się kiedy sami będziemy chcieć podszkolić się z zakresu survivalu i bushcraftu.

Książka podzielona jest na kolejne rozdziały. W nich znajdziemy porady praktyczne, wskazówki oraz ciekawostki. Autor pomyślał również o grach i zabawach jakie są elementem rozrywki. 

W każdym razie czy zajmując się rzeczami praktycznymi dla przetrwania czy organizowanie zabaw to czas jaki wspólnie spędzamy jest bezcenny jaki scala nas, poprawia stosunki wobec ludzi i dzieci. Decydując się na taką przygodę w dziczy finansowo nie popłyniemy bo nie jest to wypad na jaki musimy wydać krocie. Jednak nic nam nie zastąpi wspólnych dni jakie przyniosą w przyszłości wspomnienia.

Oczywiście planując taki wyjazd musimy się liczyć na pewne nieudogodnienia. Jednak po zapoznaniu się z takim poradnikiem jak Leśny niezbędnik rodzinny. Poradnik survivalu i bushcraftu będzie nam łatwiej pokonać przeszkody z jakimi się zderzymy na miejscu.

Byliście kiedy na prawdziwym biwaku w lesie?

pozdrawiam - Magda

9 komentarzy:

  1. Myślę że taka wyprawa mimo niedogodności potrafi być cenna, i wiele nauczy uczestników wyprawy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na taki poradnik chętnie się skuszę, podobają mi się takie wyprawy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała pozycja - jak dla mnie strzał w 10 na prezent dla mojego szwagra - Dziękuje!

    OdpowiedzUsuń
  4. Ależ wspaniała lektura! Musimy ją mieć!

    OdpowiedzUsuń
  5. ale super propozycja, zwłaszcza na majówkę, czy inny dłuższy wyjazd :-)

    OdpowiedzUsuń
  6. Martyna Kwiatkowska04 maja, 2022

    O tak, nie dość, że na leśnym biwaku, to na dwutygodniowych obozach w lesie. Chętnie chwycę za ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie widziałam jej wcześniej :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Oooo, bardzo ciekawa propozycja! My też lubimy chodzić po lesie, aczkolwiek bez jakichś ekstremalnych survivalowych wyczynów.

    OdpowiedzUsuń
  9. W ogóle nie wiem czy kiedyś nie było lepiej teraz sami napędzamy czas nie wyrabiamy na zakrętach co jest okropne
    Ciekawa propozycja

    OdpowiedzUsuń