17 marca 2023

ZIOŁOWE SYROPY JAKIE PODBIŁY MOJE KUBKI SMAKOWE

Witam
 
Pogoda bawi się z nami w kotka i myszkę. W jeden dziś przynosi wiosenną aurę, w drugi przypomina nam, że nadal mamy kalendarzową zimę. Myślę, że jak nawet już nadejdzie upragniony wiosenny czas to momentami będzie on jeszcze chłodniejszy bo tak przeważnie bywa.

Tymczasem delektuje się pysznymi herbatkami z dodatkiem syropów od Ziołowych Syropów czyli rodzinnej firmy.
 

Jesteśmy rodzinną wytwórnią syropów z Ołomuńca, z najbardziej aromatyczną i najsłodszą misją.
Zgodnie z tradycyjnymi recepturami i nowymi pomysłami produkujemy syropy pełne ziołowego smaku bez zbędnej chemii. Traktujemy ekologiczne zioła, wysokiej jakości, z lokalnych farm w możliwie najdelikatniejszy sposób. Dzięki temu nasze syropy nie tylko świetnie smakują, ale także mają szereg właściwości leczniczych.
 Syropy te są pełne ziół. W każdej butelce znajduje się ponad 50% najlepszych bio ziół od certyfikowanych rolników, lub zbieranych z lasów i łąk regionu Hana. Syropy są tłoczone i macerowane na zimno i pasteryzowane w niskich temperaturach. Dzięki temu syropy zachowują składniki aktywne i są nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Brak w nich konserwantów, aromatów, zagęstników i barwników.

Po prostu 100% przyrody, 0% chemii.

 
Herbatka z imbiru u mnie przynajmniej w sezonie zimowym bije rekordy w piciu. Przygotowuję ją najczęściej bo nieziemsko rozgrzewa. Jest wartościowa, ponieważ imbir zawiera takie witaminy jak: C, E, A, K, B6, kwas foliowy, tiamina, ryboflawina, niacyna; minerały: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk.

Syrop z kwiatów czarnego bzu
to kolejny mój faworyt, ponieważ kwiaty czarnego bzu są niezwykle bogate w witaminę C oraz witaminy z grupy B. Zioło te zawiera również mnóstwo soli mineralnych: potas, magnez, wapń, cynk, fosfor oraz sód. Nie brakuje w kwiatach czarnego bzu flawonoidów w tym kwercetyny, które to są odpowiedzialne za niezwykłe właściwości tej rośliny. Warto również wspomnieć min. fitosterole, triterpeny, kwasy fenolowe, garbniki, pektyny, cholina i śluzy.

Syrop z lipy kojarzy mi się z dzieciństwem. To babcia poiła mnie nim kiedy byłam przeziębiona, dlatego jego smak jest mi tak dobrze znany. Lipa dzięki zawartości witaminy C oraz PP w bardzo szybkim tempie zwalcza objawy przeziębienia oraz doskonale radzi sobie z grypą, gorączką i ogólnym osłabieniem organizmu.
Dodatkowo wyposażona w sole mineralne, flawonoidy, garbniki, fitosterole, pektyny oraz olejki eteryczne jest niezawodna w zwalczaniu gorączki przy czym działa napotnie i poprawia oddychanie organizmu przez skórę.

Syrop z dzikiej róży to cenne źródło witaminy C, dlatego dodawany przez cały rok do kubka herbaty codziennie na pewno nam nie zaszkodzi. Dzika róża posiada szereg właściwości, które wykorzystywane są w ziołolecznictwie już od bardzo dawna. Zawarta w niej witamina C przebija w ilości cytrusy o 30-40 razy. Ponadto owoce dzikiej róży są prawdziwym bogactwem wielu innych cennych witamin i substancji. Są nimi prowitamina A, witaminy P, E, K, witaminy z grupy B, pektyny, garbniki, cukry, bioflawonoidy, karotenoidy, olejki eteryczne i sole mineralne.



Picie takich syropów czy to w herbacie zimą lub latem w lemoniadzie na pewno przynosi wiele korzyści niż picie wód kolorowych jakie są nie wskazane.

Oferowane syropy posiadają ponad 50% najlepszych bio ziół od certyfikowanych rolników, lub zbieranych z lasów i łąk regionu Hana. Są tłoczone i macerowane na zimno, a pasteryzowane są w niskich temperaturach.

Syropy jakie mam przyjemność kosztować nie posiadają konserwantów, aromatów, zagęstników ani barwników. Po prostu 100% przyrody, 0% chemii. 


Na hasło Mangomania10 dostaniecie

10 % na wszystko poza produktami w promocji 


pozdrawiam - Magda

7 komentarzy:

  1. Te syropu można kupić tylko w internecie? Chętnie bym spróbowała...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa jestem jakie jeszcze smaki mają do zaoferowania, bo takie nowe smaki lubię kosztować.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mmmm z chęcią spróbuję takich soczków

    OdpowiedzUsuń
  4. U mnie w domu też są takie syropy, ale z procentami :) Alkohol wzmacnia dobroczynne działanie owoców i ziół

    OdpowiedzUsuń
  5. Takie syropy są wartościowe i warto jest je mieć w domu i korzystać w miarę potrzeb.

    OdpowiedzUsuń
  6. Jestem bardzo ciekawa tych syropów i ich smaków - zwłaszcza kwiat bzu strasznie mnie intryguje :)

    OdpowiedzUsuń